Tak potom išiel on za ním, (Martin Fecko, pozn.) bol tam možno 5 minút. Došiel s tým, platí, potvrdil všetko, celý postup dohodnutý. Lebo Martin Fecko celý ten postup vymyslel. Potom sme išli urobiť tlačovku, kde sme povedali, nezahlasujeme, alebo teda utopíme návrh Smeru a nezahlasujeme za neho

Na tejto tlačovej besede, I. Matovič informoval, že koalícia bude rešpektovať pri hlasovaní o novele zákona o štátnom občianstve slobodnú vôľu poslanca. "My podporíme náš pozmeňujúci návrh, ktorý dáme a následne sa koalícia rozhodne, či nechá zákon prejsť, alebo ho stiahne", uviedol Matovič. Pričom informoval, že z vyjadrení koaličných poslancov je pravdepodobné, že návrh z rokovania predkladatelia stiahnu. "S tým, že povedali sme, že v prípade, ak teda sa dohodneme, tak následne my nepodporíme novelu, ktorá je vlastne v prvom čítaní z dielne strany Smer," doplnil Matovič. Celý záznam z tejto tlačovej besedy môžete nájsť tu.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Igor Matovic

Ústrednou témou relácie bola kauza odvolania Igora Matovica z poslaneckého klubu. Zlatica Puškárová odviedla skvelú prácu, ked si niekolkokrát od Matovica vynútila odpovede na otázky interpretujúce jeho konanie ako nie až tak transparentné ako sám uvádza. Podstatné zostáva, že Matovicova tlacová konferencia pred hlasovaním nie je dôkazom toho, že sa on osobne zaviazal hlasovat s koalíciou, ako to tvrdí Sulík na svojom blogu. Zároven však Matovicove obvinenia na adresu Sulíka o tom, že sa na osobnom stretnutí dohodli, že on osobne zahlasuje za návrh SMER-u, sa javia ako nepodložené. Vylucujú to mimo Sulíkových tvrdení aj Bugárove slová. Matovicove slová by mohol potvrdit Martin Fecko, ten však na náš e-mail neodpovedal.