Najprv v stredu večer vlastne bola tá koaličná rada. Tam som ponúkol toto riešenie s tým, že Richard Sulík mi teda následne po pár esemeskách a dvoch stretnutiach povedal okej, dohodli sme sa, prijímame to riešenie, prijímame ten tvoj návrh, ty budeš hlasovať s Ficom, pritom, pri tej poslednej veci.

Ani zverejnené SMS, ani žiadne vyhlásenie Richarda Sulíka nepotvrdzujú verziu Matoviča o tom, že by mal Sulík povedať, že môže hlasovať o Ficovom zákone. 

Túto otázku by mohol zodpovedať Martin Fecko, ktorý je podľa Matoviča jediný svedok Sulíkových slov. Matovič v relácii Na telo uviedol, že Sulík mu v stredu pred hlasovaním povedal:

"Dohodli sme sa, prijímame to riešenie, prijímame ten tvoj návrh, ty budeš hlasovať s Ficom, pritom, pri tej poslednej veci...Takto mi to povedal, takto to potvrdil aj Martinovi Feckovi, čo je čistá duša. Ako človek, starší človek, ktorý je pedant, ktorý následne pred tlačovkou išiel za ním a išiel si to potvrdiť, či teda naozaj to platí."

Martin Fecko nám na otázku, či sa tak stalo neodpovedal. 

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Igor Matovic

Ústrednou témou relácie bola kauza odvolania Igora Matovica z poslaneckého klubu. Zlatica Puškárová odviedla skvelú prácu, ked si niekolkokrát od Matovica vynútila odpovede na otázky interpretujúce jeho konanie ako nie až tak transparentné ako sám uvádza. Podstatné zostáva, že Matovicova tlacová konferencia pred hlasovaním nie je dôkazom toho, že sa on osobne zaviazal hlasovat s koalíciou, ako to tvrdí Sulík na svojom blogu. Zároven však Matovicove obvinenia na adresu Sulíka o tom, že sa na osobnom stretnutí dohodli, že on osobne zahlasuje za návrh SMER-u, sa javia ako nepodložené. Vylucujú to mimo Sulíkových tvrdení aj Bugárove slová. Matovicove slová by mohol potvrdit Martin Fecko, ten však na náš e-mail neodpovedal.