Ja si myslím, že malo by to (ochrana proti povodniam, pozn.) byť v jednej ruke, ale a dokonca v tom čase sám som rezervovane sa vyjadroval k tým prehrádzkam a najmä k hospodárnosti využitia týchto prostriedkov.

Je pravdou, že v čase realizovania Projektu revitalizácie a integrovaného manažmentu povodí SR zaoberajúci sa výstavbou prehrádzok, sa Nagy ako vtedajší minister životného prostredia vyjadroval kriticky k finančným prostriedkom určených na tento projekt. 
V októbri 2010 vláda schválila Program revitalizácie a integrovaného manažmentu povodí SR, ktorý sa zaoberá ochranou proti povodniam prostredníctvom budovania prehrádzok, a ku ktorému bola vznesená kritika nielen zo strany odbornej verejnosti a občianskych aktivistov, ale aj zo strany ministerstiev. V čase schvaľovania tohoto programu Ministerstvo životného prostredia bola začlenené pod Ministerstvom pôdohospodárstva. Ministerstvo životného prostredia sa obnovilo od 1. novembra 2010. Ministrom životného prostredia sa stal J. Nagy. Správa o realizovaní Programu revitalizácie a integrovaného manažmentu povodí SR bola schválená 13. júla 2011. Ministerstvo životného prostredia neznieslo pripomienky, no Nagy program kritizoval. 
Rezervovaný postoj k prehrádzkam vyjadril Nagy v júli 2011. SME, 13. júla 2011:
"Ich vybudovanie pretlačil vládny splnomocnenec pre integrovaný manažment povodí a krajiny Martin Kováč a premiérka Iveta Radičová (SDKÚ) na ne zo svojej rezervy vyčlenila 580-tisíc eur.

Optimizmus splnomocnenca i obcí však neopätujú ministerstvá, ktoré mali na protipovodňové opatrenia doteraz monopol. Kováčovej správe o pilotnom projekte v 23 obciach, ktorú dnes preberie vláda, neuverili. S ešte väčším počtom výhrad prišlo ministerstvo životného prostredia Józsefa Nagya (Most-­Híd), ktorému chýba zapojenie odbornej verejnosti, vyčíslenie nákladov na prevádzkovanie objektov či analýza ich prínosu."

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Povodne a aktuálne politické témy

Povodne boli témou oboch diskusných relácií. Do verejnoprávnej televízie prišiel minister vnútra Robert Kalinák a bývalý minister životného prostredia a súcasný poslanec Most-Híd József Nagy. Exminister životného prostredia vôbec prvýkrát zavítal do diskusnej relácie, ktorú analyzoval Demagog.sk. A viedol si dobre, ked kolónka neprávd zostala aj po premiérovom vystúpení prázdna. Minister vnútra až taký úspešný nebol a niektoré ministrove císla stáli v nedelu na vode. Minister vnútra prestrelil pocet vyškolených dobrovolných hasicov o 5 tisíc a uvádzal podstatne nižšie císla evakuovaných na Slovensku a Madarsku. Politici si velmi radi privlastnujú úspešné projekty. Kalinák nekorektne tvrdil, že povodnové hrádze v Bratislave vybudovali pocas prvej vlády R. Fica v rokoch 2006-2010. V skutocnosti sa však projektové práce zacali už v roku 2004 a projekt bol podpísaný v decembri 2005, teda za vlády I. Radicovej.