Keď sme začínali v prvej Dzurindovej vláde, tak bola nezamestnanosť takmer 20%. A najmä reformami, ktoré sme naštartovali, sa znížila potom pod 10%.

Podľa žiadnej zo štatistík nebola hodnota nezamestnanosti na začiatku vládneho obdobia prvej Dzurindovej vlády na úrovni 20%. Podľa údajov ŠÚ SR v roku 1998 kedy nastúpila prvá vláda M. Dzurindu bola nezamestnanosť 12,5 %, v roku 1999 už 16,2%, v roku 2000 to bolo 18,6% a v roku 2001 19,2 %. Následne už iba klesala.

V roku 2006 vláda M. Dzurindu odovzdala krajinu vláde R. Fica kde nezamestnanosť bola podľa ŠÚ SR na úrovni 13,5 %. Pod 10%, podľa ukazovateľa ÚPSVaR klesla až na začiatku volebného obdobia R. Fica (august 2006).

Miklošov výrok hodnotíme ako zavádzanie. Ivan Mikloš chce zrejme poukázať na výrazné zníženie miery nezamestnanosti z 20% na menej ako 10% počas vládnutia za M. Dzurindu. 
Miera nezamestnanosti na úrovni takmer 20% bola však až v roku 2001 - teda nie v roku 1998 kedy preberali krajinu. V tomto roku bola 12,5%.
Miera nezamestnanosti sa nedostala pod úroveň 10% za vládnutia M. Dzurindu, ale až po voľbách v auguste 2006, kedy nastúpila vláda R. Fica, hoci to mohlo byť pod vplyvom reforiem z predchádzajúceho obdobia.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Ivan Mikloš, Jozef Kollár, Peter Kažimír

Traja odborníci na ekonómiu stihli v nedelnej hlavnej politickej diskusii na STV prebrat viacero podstatných problémov. Hoci divák ocakával, že najviac sa bude debatovat o problémoch na Financnom riaditelstve, nebolo tomu úplne tak. Problém sa prediskutoval, avšak popri nom prišla rec aj na kauzu Sasanka, kde sa snažil svojho predsedu obhájit J. Kollár. Tiež sa hovorilo o nezamestnanosti pocas Fica aj Radicovej, a rovnako tak o volbe Generálneho prokurátora. Viacero výrokov z ekonomickej oblasti politici omielali ešte z minulého týždna. Množstvo faktických výrokov, ostrejšia konfrontácia, snaha nenápadne pripomenút svoje svetlé politické okamihy opät pripomenuli, že sme coraz bližšie k volbám.