My sme zastavili privatizáciu komplet a vôči finančnej skupine Penta sme urobili konkrétne kroky. Hneď sme im zastavili zisk zdravotných poisťovní.

Denník Pravda v spolupráci so SITA, ČTK, TA3 z 25. októbra 2007 uvádza: Poslanci schválili vládny návrh novely zákona o zdravotných
poisťovniach. Parlamentu sa to podarilo napriek tomu, že opoziční
poslanci tesne pred hlasovaním opustili rokovaciu sálu. Podľa schválenej
podoby zákona budú poisťovne musieť po prvý raz v roku 2009 použiť celý
zisk z poistenia na úhradu zdravotných výkonov.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Alžbeta Vlková

Robert Fico vs. Ján Figel

Železnicné spolocnosti na Slovensku sú v procese reštrukturalizácie a dochádza ku prepúštaniu pracovníkov. V politike sa viedol spor o tom, kolko z týchto ludí koncí na Úrade práce a kolko je rekvalifikovaných. Robert Fico mal pravdu v tom, že napriek príslubom vlády nedochádza kvôli zbabranému tendru k rekvalifikácii pracovníkov. Nehovorí však pravdu ked tvrdí, že všetci prepustení koncia na Úrade práce. Ako správne argumentoval Ján Figel je to "len" 10% prepustených. 

Zároven dalšou z vecí, na ktorú sme si posvietili je množstvo výjazdných rokovaní minulej vlády. Robert Fico opakovane uvádza 19. Nie je to tak, avšak realita nie je vzdialená. V skutocnosti to bolo 18 výjazdných rokovaní z celkových 215. Ani nie 1%, ale ako volebný slogan to pôsobí velmi dobre.