My máme tisícky ľudí na mítingoch, bol som včera či predvčerom v Leviciach, viac ako tisíc ľudí na mítingu.

Nepodarilo sa nám zistiť koľko ľudí sa zúčastnili predvolebného mítingu v Leviciach. 

Predvolebnú kampaň odštartoval SMER-SD mítingom v Topoľčanoch, ktorého sa podľa denníka SME zúčastnilo zhruba 1000 ľudí. Podľa oficiálnej web stránky SMERU-SD sa ďalší míting konal v Ubli a zúčastnilo sa ho vyše 200 občanov. Taktiež táto web stránka spomína aj míting v Snine, ktorého sa zúčastnilo vyše 600 občanov. 

Tento výrok sme označili ako zavádzanie, pretože okolo 1000 ľudí sa podľa dostupných informácii zúčastnilo len na mítingu v Topoľčanoch. V ostatných obciach boli tieto čísla nižšie. 

Výrok bol spomenutý v

V politike, Alžbeta Vlková

Robert Fico vs. Ján Figel

Železnicné spolocnosti na Slovensku sú v procese reštrukturalizácie a dochádza ku prepúštaniu pracovníkov. V politike sa viedol spor o tom, kolko z týchto ludí koncí na Úrade práce a kolko je rekvalifikovaných. Robert Fico mal pravdu v tom, že napriek príslubom vlády nedochádza kvôli zbabranému tendru k rekvalifikácii pracovníkov. Nehovorí však pravdu ked tvrdí, že všetci prepustení koncia na Úrade práce. Ako správne argumentoval Ján Figel je to "len" 10% prepustených. 

Zároven dalšou z vecí, na ktorú sme si posvietili je množstvo výjazdných rokovaní minulej vlády. Robert Fico opakovane uvádza 19. Nie je to tak, avšak realita nie je vzdialená. V skutocnosti to bolo 18 výjazdných rokovaní z celkových 215. Ani nie 1%, ale ako volebný slogan to pôsobí velmi dobre.