Podľa záznamov všetkých 215 rokovaní vlády SR od 4. júla 2006 do 7.júla 2010 sa rokovanie konalo 18 krát mimo Bratislavu (Rožňava, Sobrance, Tisovec, Čierny Balog, Martin, Brezno, Humenné, Prievidza, Topoľčany, Banská Bystrica, Spišská Nová Ves, Komárno, Svidník, Poprad, Holíč, Stará Ľubovňa, Veľký Krtíš, Sečovce).

Výrok bol spomenutý v

V politike, Alžbeta Vlková

Robert Fico vs. Ján Figel

Železnicné spolocnosti na Slovensku sú v procese reštrukturalizácie a dochádza ku prepúštaniu pracovníkov. V politike sa viedol spor o tom, kolko z týchto ludí koncí na Úrade práce a kolko je rekvalifikovaných. Robert Fico mal pravdu v tom, že napriek príslubom vlády nedochádza kvôli zbabranému tendru k rekvalifikácii pracovníkov. Nehovorí však pravdu ked tvrdí, že všetci prepustení koncia na Úrade práce. Ako správne argumentoval Ján Figel je to "len" 10% prepustených. 

Zároven dalšou z vecí, na ktorú sme si posvietili je množstvo výjazdných rokovaní minulej vlády. Robert Fico opakovane uvádza 19. Nie je to tak, avšak realita nie je vzdialená. V skutocnosti to bolo 18 výjazdných rokovaní z celkových 215. Ani nie 1%, ale ako volebný slogan to pôsobí velmi dobre.