Bol to Ivan Mikloš, terajší minister financií, ktorý úplne surovo po roku 2009, po neuveriteľne ťažkom roku prišiel s návrhom na začiatku roku 2010, lebo sa blížili voľby, že ideme znižovať dane.

Podobný výrok R. Fica sme už v minulosti overovali.

Na jednej strane podľa agentúry TASR 27.3.2010:

Podľa podpredsedu SDKÚ-DS nebude kvôli nezodpovednej politike súčasnej vlády v najbližších štyroch rokoch priestor na znižovanie daní.

"Bolo to možné ešte v roku 2006, v súčasnosti však bude neľahkou výzvou otočiť aktuálny nepriaznivý ekonomický vývoj, zastaviť zadlžovanie a zároveň nezvyšovať dane," uviedol na dnešnej programovej konferencii opozičnej SDKÚ-DS jej podpredseda Ivan Mikloš.

Na druhej strane podľa agentúry SITA 1.2.2009:

Mikloš: Keď chce Fico zastaviť prepúšťanie, musí znížiť dane.
Opozícia nemá výhrady voči opatreniam, ktoré robí koalícia na riešenie hospodárskej krízy, považuje ich však za nedostatočné. V diskusnej relácii STV O päť minút 12....

"Navrhovali sme kroky, zníženie daní, odvodov, vláda s nami odmietala komunikovať," dodal. Opozícii sa napríklad nepáči zriaďovanie sociálnych podnikov, ktoré sú podľa Mikloša neefektívne a považuje ich za škodlivé, keďže môžu byť spojené s korupciou.

Ivan Mikloš o pláne znižovať dane hovoril naposledy v roku 2009. V roku 2010 naopak tento úmysel vylúčil.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Iveta Radicová, Ján Figel, Robert Fico

Témou relácie, v ktorej prvej polovici bola Iveta Radicová, v druhej Ján Figel s Robertom Ficom, bola doznievajúca akcia lekárskych odborov a boj o jej interpretáciu. Vzhladom na predvolebné obdobie nevynechali politici možnost komentovat aktuálnu ekonomickú situáciu a vzájomne sa obvinit zo súcasnej negatívnej situácie.