…pán Štefunko už má niekoľkoročnú tradíciu vytvárania takých podobných konferencií, ktoré sú naozaj zamerané najmä na rozvoj prostredia start-upového práve na Slovensku.

Ivan Štefunko je niekoľkonásobný podnikateľ a podnikateľský anjel (investor, kt. zhodnocuje investovaním do projektov iných podnikateľov v ranom štádiu rozvoja ich podnikania), ktorý založil niekoľko spoločností s regionálnou aj celosvetovou pôsobnosťou,
vrátane Monogram Technologies, Pelicantravel.com, Euractiv.sk a
wineshop.sk. Je spoluzakladateľom Neulogy Ventures, bratislavskej poradenskej spoločnosti
zameranej na manažment vedy, inovácie a začínajúce technologické firmy.

Neulogy Ventures investuje najmä v
oblasti informačných a komunikačných technológií, energetiky a
medicínskej diagnostiky, ale aj v iných sektoroch podľa záujmu. Ich fondy sa v súčasnosti zameriavajú na spoločnosti založené alebo pôsobiace na Slovensku.

V podnikateľskej sfére Štefunkovi prischla prezývka krstný otec start-upov. Je spoluzakladateľom každoročnej (od roku 2011) súťaže Startup Awards, výročného odovzdávania ocenení pre inovatívne firmy založených na Slovensku a ich nápady.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Martin Strižinec

Jurinová vs. Pellegrini o zahranicnej politike, športe a konferencii Tech Match

V nedelu debatovali o utecencoch, vztahoch s Madarskom, podpore športu aj konferencii pre start-upy predseda NR SR Peter Pellegrini a jedna z podpredsednícok NR SR Erika Jurinová. Obaja si pripísali niekolko pochybení. Pellegrini mal problémy najmä pri výrokoch týkajúcich sa utecencov, chybne uviedol pocet utecencov na území Turecka a zle interpretoval aj proces prerozdelovania utecencov podla kvótneho systému. Taktiež nám pripomenul jeden z oblúbených euromýtov, podla ktorého Brussel kontroluje zakrivenost banánov. Jurinová, ktorú sme overovali prvý krát, zjednodušovala rozdelenie rozvojovej pomoci Slovenska a zamenila dozornú radu SBA so správnou.