(Širšia baráž) je to veľmi atraktívna časť sezóny, kedy či už to po športovej stránke ale aj po ekonomickej stránke je neskutočne atraktívna…dokonca prvé, druhé kolo play-off nie je také sledované v niektorých krajinách ako práve barážové zápasy.

Model širšej baráže sa využíva v švédskej či českej hokejovej lige. Predstavuje model prelínacej súťaže, kedy medzi sebou súperia tímy z najvyššej súťaže s tímami z druhej najvyššej súťaže, pričom najlepšie umiestnení získavajú miestenky do ďalšieho ročníka najvyššej súťaže. Z dostupných údajov nemôžeme fakticky overiť, či Lintner hovorí z hľadiska sledovanosti či ekonomických výsledkov pravdu. Napríklad v Česku zaznelo priaznivé hodnotenie zo strany druholigových klubov či divákov, ktorí sledujú atraktívne zápasy a môžu porovnať kvalitu tímov z prvej i druhej ligy vo vzájomných zápasoch. Je síce určite pravdou, že baráž je populárna u divákov, no Demagog.SK nevie na základe verejne dostupných údajov potvrdiť či je táto baráž podobne ekonomicky atraktívna ako play off prvého alebo druhého kola. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný. 

Česku napr. posledné 4 tímy z tabuľky dlhodobej základnej časti súťažia najprv medzi sebou (zápasy doma a vonku každý s každým), a dva najslabšie celky putujú do širšej baráže. V nej hrajú s dvomi najlepšími mužstvami z II.ligy dvakrát doma a dvakrát vonku každý s každým. Dva najlepšie tímy potom postupujú, resp. zostávajú v extralige.

Výrok bol spomenutý v

Iné

Volba prezidenta SZLH

Súcasný prezident Slovenského zväzu ladového hokeja Igor Nemecek sa v debate RTVS stretol s bývalým hokejistom slovenskej reprezentácie Richardom Lintnerom, ktorý bude jeho protikandidátom vo volbách o post prezidenta SZLH vo štvrtok 25.júna. V pocte faktických výrokov jasne viedol súcasný prezident. Nemecek sa v debate odvolával najmä na výsledky, ktoré SZLH a celkovo slovenský hokej dosiahol pocas jeho pôsobenia vo funkcii. Pri overovaní jeho výrokov sa najväcšou prekážkou ukázala byt nedostupnost interných smerníc a najmä rozpoctu SZLH pre verejnost.