My sme jednoznačne, tento výkonný výbor, ktorý ešte stále funguje, jednoznačne povedali a mali sme aj s Rišom o tom niekoľko debát, že do českej ligy, do rakúskej ligy nadnárodnej nedostane (Slovan, pozn.) od nás súhlas. Že jediná šanca je v prípade, že nebude hrať v KHL, bude hrať v slovenskej extralige.

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček hovoril o Výkonnom výbore SZĽH, ktorý funguje dodnes pod jeho vedením. Výkonný výbor SZĽH naozaj nesúhlasil s pôsobnosťou Slovanu v českej či rakúskej lige. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Tvrdenia z výroku potvrdzujú mediálne správy, ktoré pojednávajú o nesúhlase s hraním Slovanu Bratislava v českej lige a ani v rakúskej EBEL lige, po tom, čo Slovan nemal byť opätovne prijatý do KHL. Jedinou možnosťou pre Slovan sa teda zdalo byť pôsobenie v slovenskej extralige

"Podľa Kurieru by Slovanu nedal povolenie na štart v EBEL ani výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), táto otázka by bola podľa rakúskeho denníka citlivou pred júnovými voľbami prezidenta zväzu," píše denník Pravda.

Čo sa týka pôsobenia v českej lige, to bolo zvažované pôvodne aj z českej aj zo slovenskej strany. z vyjadrení šéfa českej Tipsport extraligy vyplýva, že k určitým debatám o tejto možnosti došlo, ale rozhodujúci by bol až podnet zo SZĽH, ktorý neprišiel, preto možno usúdiť, že neskôr už SZĽH s pôsobením Slovanu v českej lige nesúhlasil.
"Ešte v polovici februára sa generálny manažér Slovana Maroš Krajči pýtal Řezníčka na možnosť štartu v českej Tipsport extralige, no odvtedy už k žiadnym ďalším rokovaniam neprišlo. „Ani od klubu, ani od slovenského zväzu už neprišlo k žiadnemu kontaktu, takže v teórii o prijatí už ďalej nepokračujeme,“ cituje Řezníčka iDnes.

Agentúra TASR 17. júna informovala, že keďže Slovan nakoniec predložil aj úspešne naplnený rozpočet aj finančné záruky na zvládnutie nasledujúcej sezóny, splnil podmienky pre účasť v KHL aj na nasledujúcu sezónu.

Výrok bol spomenutý v

Iné

Volba prezidenta SZLH

Súcasný prezident Slovenského zväzu ladového hokeja Igor Nemecek sa v debate RTVS stretol s bývalým hokejistom slovenskej reprezentácie Richardom Lintnerom, ktorý bude jeho protikandidátom vo volbách o post prezidenta SZLH vo štvrtok 25.júna. V pocte faktických výrokov jasne viedol súcasný prezident. Nemecek sa v debate odvolával najmä na výsledky, ktoré SZLH a celkovo slovenský hokej dosiahol pocas jeho pôsobenia vo funkcii. Pri overovaní jeho výrokov sa najväcšou prekážkou ukázala byt nedostupnost interných smerníc a najmä rozpoctu SZLH pre verejnost.