Mali sme teraz šťastnú ruku,musím povedať, s trénerom Vůjtkom, pretože ten sa predlžoval niekoľkokrát, na začiatku mal dvojročnú zmluvu, trojročnú a nakoniec štvorročnú zmluvu a v poslednom období aj na jeho hlavu sa zniesla kritika koho sme angažovali a podobne a nakoniec sa ukázalo, že v minulom týždni bol angažovaný do Česka.

Vladimír Vůjtek, bývalý český hokejista, nastúpil do funkcie trénera slovenskej hokejovej reprezentácie 1. septembra 2011. Pre denník Pravda sa v tom čase vyjadril aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček, pričom uviedol stanovisko výkonného výboru, ktorý: "dospel konsenzom k záveru, že hlavným trénerom bude Vladimír Vůjtek. Zmluvu nemá na dve sezóny, ale na obdobie majstrovstiev sveta 2012 a prípadnej olympijskej kvalifikácie do Soči."


Prvá zmluva, ktorú tréner Vůjtek podpísal do 31. decembra 2012 mu bola však automaticky predĺžená do konca mája roku 2014 po tom, čo hokejisti vybojovali postup na olympiádu v Soči. Po účasti na šampionáte v bieloruskom Minsku využil Igor Nemeček svoj mandát na to, aby opäť začal rokovať s V. Vůjtekom o predĺžení jeho funkcie aj na ďalšiu sezónu. "Rokovanie s pánom Vůjtekom boli pozitívne a v utorok večer sme sa definitívne dohodli na pokračovaní spolupráce o ďalší rok, čo som dnes oznámil výkonnému výboru. Ten jednohlasne prijal tento návrh," uviedol Nemeček roku 2014 pre médiá.
Na trénera Vůjtka sa počas jeho pôsobenia zniesla vlna kritiky v roku 2014 kvôli tomu, že nezaradil do nominácie pre olympijské hry v Soči Miroslava Šatana. 
Kritika sa objavila napríklad aj zo strany Jána Filca, ktorý negatívne komentoval Vůjtkové zotrvávanie vo funkcií, pričom upozorňuje na potrebu modernosti.
V. Vůjtek skončil ako tréner slovenskej hokejovej reprezentácie po majstrovstvách sveta v Prahe a Ostrave a prevezme českú reprezentáciu zatiaľ na jeden rok, ako uviedol denník Pravda

Výrok bol spomenutý v

Iné

Volba prezidenta SZLH

Súcasný prezident Slovenského zväzu ladového hokeja Igor Nemecek sa v debate RTVS stretol s bývalým hokejistom slovenskej reprezentácie Richardom Lintnerom, ktorý bude jeho protikandidátom vo volbách o post prezidenta SZLH vo štvrtok 25.júna. V pocte faktických výrokov jasne viedol súcasný prezident. Nemecek sa v debate odvolával najmä na výsledky, ktoré SZLH a celkovo slovenský hokej dosiahol pocas jeho pôsobenia vo funkcii. Pri overovaní jeho výrokov sa najväcšou prekážkou ukázala byt nedostupnost interných smerníc a najmä rozpoctu SZLH pre verejnost.