Na majstrovstvách sveta v Nemecku sme mali najmladší tím v histórii, tam sme mali chlapcov ako Tomáša Tatara, Riša Pánika a ďalších, ktorí ešte boli vlastne ešte o rok na to v dvadsiatke.

MS v Nemecku v roku 2010 sa vyznačovali nízkym priemerným vekov mužskej reprezentácie. Desať z 23 hráčov sa zúčastnilo MS mužov prvýkrát. Priemerný vek bol 25,9 rokov. Pánik a Tatar mali v čase majstrovstiev 19 rokov. Žiaden z ďalších hráčov však nemal okolo 20 rokov a za hráčov do 20 rokov hral podľa dostupných informácií v nasledujúcej sezóne len Pánik. Žiaden z dostupných zdrojov sa nevyjadruje k tomu, či je to historicky najmladší tím. Nepodarilo sa nám však nájsť tím, ktorý by mal nižší priemerný vek. Výrok ako celok hodnotíme ako zavádzajúci.
Podobne nízky priemerný vek mala slovenská reprezentácia v roku 2014, kedy bol 26 rokov. V roku 2003 bol priemerný vek 27,3 rokov. Naproti tomu v roku 2011 dosahoval až 32 rokov.
Richard Pánik mal v čase majstrovstiev 19 rokov a tri mesiace, a bol najmladším hráčom tímu.
Skutočne ďalší rok nastúpil na majstrovstvám sveta hráčov do 20 rokov, ktoré sa konkrétne uskutočnili na prelome rokov 2010-2011.
 Tomáš Tatar počas MS v Nemecku taktiež ešte nemal 20 rokov, no v kategórii do 20 rokov hral len v sezónach 2008/2009 a 2009/2010. Od roku 2010 ho draftoval Detroit Red Wings, kde najprv hrával za ich farmu- mužstvo AHL Grand Rapid Griffins. Na MS 20 nielenže nehral, ale pravdepodobne nemohol byť ani nominovaný. Pravidlá ľadového hokeja(.pdf), ktoré platili v tom období na Slovensku, neuvádzajú presnú vekovú hranicu možnosti pôsobenia v dvadsiatke. Pokiaľ však vychádzame z logiky súčasných pravidiel ľadového hokeja(.pdf,s.10) na Slovensku, Tatar by za dvadsiatku ani nemohol pôsobiť.  Lintner navyše tvrdí, že okrem Tatara a Pánika boli v dvadsiatke aj ďalší hráči. Ostatní noví hráči však boli o niečo starší. Najmladší z nich Tomáš Bulík a Vladimír Dravecký mali napríklad 24 rokov. 

Výrok bol spomenutý v

Iné

Volba prezidenta SZLH

Súcasný prezident Slovenského zväzu ladového hokeja Igor Nemecek sa v debate RTVS stretol s bývalým hokejistom slovenskej reprezentácie Richardom Lintnerom, ktorý bude jeho protikandidátom vo volbách o post prezidenta SZLH vo štvrtok 25.júna. V pocte faktických výrokov jasne viedol súcasný prezident. Nemecek sa v debate odvolával najmä na výsledky, ktoré SZLH a celkovo slovenský hokej dosiahol pocas jeho pôsobenia vo funkcii. Pri overovaní jeho výrokov sa najväcšou prekážkou ukázala byt nedostupnost interných smerníc a najmä rozpoctu SZLH pre verejnost.