Glen Hanlon fungoval tu 1,5 roka

Glen Hanlon v rozmedzí od 1. apríla 2010 do 18. mája 2011 pôsobil vo funkcii hlavného trenéra reprezentácie Slovenského národného hokejového mužstva. Jeho fungovanie na poste trénera nedosiahlo však ani 1,5 roka. Výrok Richarda Lintera považujeme za nepravdivý.

Hanlon pôvodne podpísal kontrakt do skončenia zimných olympijských hier 2014 v Soči. Slovenský tím viedol v celkovo 33 stretnutiach, z ktorých bolo 15 víťazných. Výkonný výbor SZĽH ho odvolal 18.mája 2011, nového trénera reprezentácie však už mal voliť Výkonný výbor v novom zložení po voľbách jeho členov. Nový tréner Vůjtek bol zvolený v auguste 2011.

Výrok bol spomenutý v

Iné

Volba prezidenta SZLH

Súcasný prezident Slovenského zväzu ladového hokeja Igor Nemecek sa v debate RTVS stretol s bývalým hokejistom slovenskej reprezentácie Richardom Lintnerom, ktorý bude jeho protikandidátom vo volbách o post prezidenta SZLH vo štvrtok 25.júna. V pocte faktických výrokov jasne viedol súcasný prezident. Nemecek sa v debate odvolával najmä na výsledky, ktoré SZLH a celkovo slovenský hokej dosiahol pocas jeho pôsobenia vo funkcii. Pri overovaní jeho výrokov sa najväcšou prekážkou ukázala byt nedostupnost interných smerníc a najmä rozpoctu SZLH pre verejnost.