My sme mali zahrnuté do tímu Mládeže aj takú osobnosť, ktorá má veľmi silné skúsenosti aj cez svoju akadémiu ako Zdeno Cíger, fungoval v našom tíme. …máme v zastúpení minimálne dvoch (hokejových skautov, pozn.), ale v rámci širšej komunikácie oveľa širší počet, a to je Otto Haščák a Janko Gajdošík, ktorý už 23 rokov pracuje ako skaut pre NY Rangers.

Zdeno Cíger spolupracoval, minimálne komunikoval, s Richardom Lintnerom vo veci zlepšenia pomerov a stavu v slovenskom hokeji. Potvrdil to v niekoľkých rozhovoroch, či už pre portál aktuality.sk alebo webnoviny.sk.
Ján Gajdošík pôsobí v New Yorku Rangers ako scout už od sezóny 1993/1994. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý. 

Zdeno Cíger v roku 2011 založil Hokejovú akadémiu Zdena Cígera, ktorej názov sa časom doplnil na dnešný, Hokejová akadémia Zdena Cígera STARS for Stars. V prvých 3 rokoch bolo sídlo v bratislavskej miestnej časti Trnávka, dnes už sídli akadémia na Drieňovej ulici. Pracujú v nej traja tréneri s približne tromi desiatkami mladých talentovaných hokejistov od 3 do 15 rokov. Akadémia spolupracuje s hokejovým tímom HOBA Dúbravka, kde majú možnosť hokejisti z akadémie pravidelne hrávať súťažné zápasy. Tieto a ďalšie informácie sa dajú zistiť z rozhovoru, ktorý Zdeno Cíger poskytol agentúre SITA na ich webovom portáli webnoviny.sk

Richard Lintner má vo svojom tíme dvoch scoutov. Sú nimi spomínaní Otto Haščák a Ján Gajdošík. Obaja pôsobia v zámorí niekoľko rokov na pozíciach klubových scoutov. Ich agendou sú európski hokejisti, ktorých vyhľadávajú pre hokejový klub NHL New York Rangers. Otto Haščák od sezóny 2003/2004 pôsobil ako Amateur scout 3 sezóny v klube NHL Boston Bruins, ďalšie 4 ako Pro scout v Los Angeles Kings a potom až doteraz ako European scout v New York Rangers. Ján Gajdošík v klube New York Rangers pôsobí na pozícii European scout už od sezóny 1993/1994.

Výrok bol spomenutý v

Iné

Volba prezidenta SZLH

Súcasný prezident Slovenského zväzu ladového hokeja Igor Nemecek sa v debate RTVS stretol s bývalým hokejistom slovenskej reprezentácie Richardom Lintnerom, ktorý bude jeho protikandidátom vo volbách o post prezidenta SZLH vo štvrtok 25.júna. V pocte faktických výrokov jasne viedol súcasný prezident. Nemecek sa v debate odvolával najmä na výsledky, ktoré SZLH a celkovo slovenský hokej dosiahol pocas jeho pôsobenia vo funkcii. Pri overovaní jeho výrokov sa najväcšou prekážkou ukázala byt nedostupnost interných smerníc a najmä rozpoctu SZLH pre verejnost.