Napríklad celoslovenský projekt Tipsport prípravka, ktorá už ponúkla deťom asi 700 základných výstrojov. Funguje na úrovni 95 percent financií zo súkromných peňazí.

Projekt Tipsport Hokejová prípravka, podľa dostupných informácií, zabezpečil doteraz približne 750 hokejových rukavíc a heliem. Pôvodný projekt Inštitútu hokejových štúdií, tiež známy ako Školská hokejová a hokejbalová liga, funguje na celom Slovensku už tretí rok, 95% výdavkov je financovaných zo súkromných firiem. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý.

Informácie o spomínanom projekte prináša webstránka Sport.sk a oficiálna stránka projektu. Cieľom projektu Tipsport Hokejová akadémia je dlhodobo realizovať Školskú hokejovú a hokejbalovú ligu a umožniť deťom športovať na hokejových ihriskách v blízkosti ich bydliska. Od 1. septembra roku 2014 sa dostala medzi mladých hokejistov základná hokejová výstroj, 750 hokejových rukavíc a heliem a to predovšetkým s finančnou pomocou partnerov tohto projektu. 

Do projektu sa zapojili partneri Embraco, Minerfin, Nadácia Jozefa Salaja, Anasoft a i. Ako uvádza zdroj: "poštová banka zasponzorovala stavbu arény v Spišských Vlachoch, VSE Aréna vznikla na ZŠ Komenského v Spišských Vlachoch, Arénu Barani postavil na ZŠ Golianova v Banskej Bystrici s pomocou partnerov Michal Handzuš", ktorý spolu s Mariánom Hossom prispievajú na projekt svojou aktívnou účasťou rovnako ako finančnými prostriedkami. 

Výrok bol spomenutý v

Iné

Volba prezidenta SZLH

Súcasný prezident Slovenského zväzu ladového hokeja Igor Nemecek sa v debate RTVS stretol s bývalým hokejistom slovenskej reprezentácie Richardom Lintnerom, ktorý bude jeho protikandidátom vo volbách o post prezidenta SZLH vo štvrtok 25.júna. V pocte faktických výrokov jasne viedol súcasný prezident. Nemecek sa v debate odvolával najmä na výsledky, ktoré SZLH a celkovo slovenský hokej dosiahol pocas jeho pôsobenia vo funkcii. Pri overovaní jeho výrokov sa najväcšou prekážkou ukázala byt nedostupnost interných smerníc a najmä rozpoctu SZLH pre verejnost.