Ako minister kultúry som dom, ktorý predal vtedajší magistrát nejakému významenému developerovi, kde sídlilo divadlo Astorka – tá sa ocitla na ulici. Nebyť mňa, tak sú na ulici, divadlo Astorka neexistuje.

Ministerstvo kultury, pod vedenim Milana Knažka, prenajalo v roku 2002 divadlu Astorka alternatívne priestory. Pôvodná budova divadla bola predaná mestom investorovi IPR Slovakia. Výrok hodnotíme ako pravdivý. 

Clánok týždenníku Život Bratislavy, archivovaný na stránke bývalého divadla Stoka, uvádza:
"Pred troma rokmi [od roku 2005, pozn.] sa pre stavbu polyfunkcného objektu na Hodžovom námestí muselo stahovat aj divadlo Astorka Korzo '90. Budovu, v ktorej bolo divadlo, predalo mesto investorovi IPR Slovakia a ten ju ciastocne zbúra a prestavia. Investor prislúbil, že po prestavbe v budove divadlo zachová. Súbor divadla ale získal nový javiskový priestor od ministerstva kultúry v zrekonštruovanej budove bývalého kina Pohranicník. Ministerstvo ju Astorke prenajalo na desat rokov." 

Výrok bol spomenutý v

Téma dňa, Peter Bielik

Bratislava – komunálne volby 2014

Súcasného primátora Milana Ftácnika s podporou Smeru vyzývajú v hlavnom meste Milan Knažko s podporou šiestich stredopravicových strán a nezávislý kandidát Ivo Nesrovnal. Bratislavská debata priniesla velmi dynamickú výmenu názorov medzi troma hlavnými kandidátmi, ktorí zároven nešetrili faktami na podporu svojich tvrdení. Napriek tomu, že všetci traja v priebehu debaty chybovali, súcasný primátor nazbieral najvyšší pocet nepravdivých výrokov.