Ja som bol na prezentácii hodnotení programov EurActiv a tam ma zase tešilo to, že keď prišiel na rad náš program, tak zoznam tých originálnych prvkov, ktoré sa tam nachádzajú, bol najdlhší zo všetkých strán, ktoré prichádzajú do eurovolieb.

Euractiv vydal pred voľbami analýzu programov jednotlivých strán doplnenú rozhovormi s ich hlavnými predstaviteľmi s názvom "Za Brusel, proti Bruselu, alebo celkom inak? Programy a postoje politických strán pred voľbami do Európskeho parlamentu 2014". Túto analýzu uviedla a prezentovala Zuzana Gábrižová na diskusii Café Európa, ktorá sa uskutočnila 13. mája 2014.

Každej analyzovanej strane venovala slajd prezentácie, na ktorom vymenovávala špecifiká zoznamu. Pri SaS ich vymenovala až 8, čo bolo najviac zo všetkých strán (Smer - 6 bodov na slajde, SDKÚ - 7 bodov, OĽaNO - 6 bodov, Nova - 6 bodov,  KDH - 6 bodov)  

Výrok bol spomenutý v

V politike, Peter Bielik

Predvolebný európsky špeciál na TA3

Overili sme velkú predvolebnú debatu, v ktorej na TA3 diskutovalo 10 kandidátov do Európskeho parlamentu. Polovica z nich takmer vôbec nepodporovala svoje argumenty faktickými tvrdeniami a v prípade Ivana Štefanca sme dokonca nezaznamenali žiadny faktický výrok. Do istej miery to mohlo byt ovplyvnené tým, že v porovnaní s ostatnými diskutujúcimi dostal od moderátorov najmenej priestoru. Informáciu o poskytnutom priestore v debate priniesol tím Vrtiet psom.