Posledný rozhovor medzi estónskym ministrom zahraničných vecí a ministerkou zahraničných vecí EÚ ukazuje pravý opak, že ozbrojené zložky, ostreľovači, ktorí spôsobili ozbrojený puč na Ukrajine, boli objednaní súčasnou dočasnou vládou.

Uniknutý záznam z rozhovoru medzi estónskym ministrom zahraničných vecí U. Paetom a vysokou predstaviteľkou EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku C. Ashtonovou sa skutočne týka témy, ktorú spomína Helena Mezenská. V skutočnosti však estónsky premiér hovoril o tom, že existuje rastúce podozrenie, že nová koalícia bola "za" snajpermi. Nejedná sa teda o dôkaz, ktorý by mal "ukazovať", že títo snajperi boli "objednaní" súčasnou vládou, ako hovorí Helena Mezenská, ale o názor o nejakom existujúcom spojení. Jej výrok na základe toho považujeme za zavádzajúci.

Originálny prepis daného vyjadrenia:
"And still, people are seriously concerned about the fact that the new coalition is unwilling to investigate what really occurred there . The understanding of the fact that somebody from the new coalition, not Yanukovych, was behind those snipers is becoming more and more strengthened with every passing day,"

Výrok bol spomenutý v

Iné, Braňo Závodský

Rádio Expres: Prezidentskí kandidáti

Demagog.SK overil tri duely (Carnogurský vs Mezenská, Kiska vs. Knažko, Fico vs. Procházka) prezidentských kandidátov v Rádiu Expres, ktoré sa uskutocnili v dnoch 6.-11.3.2014.