V rokoch 2006–2010, počas mojej prvej vlády, (…) uvoľnili financie na výstavbu nového národného futbalového štadiónu.

Podľa dostupných správ sa prvá Ficova vláda zaviazala, že na výstabnu Národného futbalového štadiónu prispeje dotáciou 70 mil. EUR. Je diskutabilné, do akej miery boli tieto financie "uvoľnené", výrok však hodnotíme ako pravdivý, keďže sa vtedajšia vláda minimálne zaviazala tento projekt financovať.
SME (2009):

Vláda minulý týždeň už schválila pre projekt výstavby národného futbalového štadióna dotáciu vo výške takmer 70 mil. eur. Jednou z podmienok poskytnutia štátnej dotácie je aj záväzok, že futbalový štadión bude bezplatne k dispozícii pre potreby štátnych futbalových reprezentácií Slovenskej republiky od mládežníckych kategórií až po seniorské a pre potreby organizovania významných národných športových a kultúrnych podujatí počas 30 rokov odo dňa kolaudácie.


Transparency International na svojom blogu píše:
"Príbeh nášho Národného futbalového štadióna začal už v roku 2004. V tom období sa šermovalo so sumou takmer 100 miliónov EUR a kapacita mala byť 35 000 divákov. Potom prišla prvá Ficova vláda, ktorá prijala uznesenie, v ktorom sa zaviazala dať na výstavbu 22 tísícového štadióna 70 miliónov EUR. Lenže prišla kríza, a všetko bolo inak. Radičovej vláda zrušila pôvodné uznesenie a pripravila model, ktorý hovoril o tom, že Slovenský futbalový zväz (SFZ) vypíše súťaž, ktorá vygeneruje investora a nižšiu cenu. Avšak, v roku 2012 nastúpila druhá Ficova vláda a následne bolo bez súťaže rozhodnuté, že sa podporí projekt nového štadióna Slovana za približne 70 milionov EUR s 22 500 miestami."

Výrok bol spomenutý v

Iné

Online rozhovory s prezidentskými kandidátmi

Rozhodli sme sa overit online rozhovory s prezidentskými kandidátmi, ktoré organizoval denník SME. Analyzovali sme odpovede Milan Knažka, Radoslava Procházku, Andreja Kisku, Pavla Hrušovského a kedže Robert Fico odmieta denník SME, overili sme jeho odpovede v online rozhovore denníka Pravda. Všetci kandidáti odpovedali na otázky citatelov denníkov a pri odpovediach nemuseli reagovat okamžite ako v diskusiách, ale mali aj priestor na premyslenie odpovede. Kandidátom sa darilo vyhýbat sa chybám. Kiska však opätovne zle uvádza štatistiky o vývoji konkurencieschopnosti Slovenska. Fico sa dopustil viacerých faktických prešlapov v nazeraní na jednotu strany SMER-SD, názoru na trio Paška-Fico-Gašparovic a nie všetky ním vymenované projekty v rokoch 2006-2010 boli skutocne dokoncené za jeho prvej vlády.