V rokoch 2006–2010, počas mojej prvej vlády, (…) postavili sme nový národný zimný štadión.

Zimný štadión O. Nepelu sa začal rekonštruovať (respektíve stavať) v máji 2009. Stavba však bola hotová až v roku 2011, teda až počas vlády Ivety Radičovej. Prestavbu štadióna navyše realizovalo mesto Bratislava, konkrétne poverená mestská organizácia Generálny investor Bratislavy. Okrem toho vláda na jeho stavbu prispela mestu "len" približne 46 % celkových nákladov. Výrok preto hodnotíme ako zavádzajúci.
Projekt prestavby pôvodne schvaľovalo zastupiteľstvo mesta Bratislava, a to dokonca ešte počas úradovania Andreja Ďurkovského z KDH. Podľa oficiálnej stránky mesta: "Rekonštrukcia Zimného štadióna Ondreja Nepelu, ktorá sa oficiálne začala 23. apríla 2009, pokračuje v súlade so schváleným harmonogramom realizácie stavby bez sklzu. Prestavbou je poverená mestská organizácia Generálny investor Bratislavy (GIB), ktorá realizovala verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby."

Portál etrend.sk uvádza:

"Podľa informácií z magistrátu prvotné odhadované náklady na rekonštrukciu štadióna boli 74,822 milióna eur. Mesto získalo od ministerstva školstva dotáciu 40,575 milióna eur, pričom v reálnom vyjadrení bola nižšia o DPH. Po piatich dodatkoch k zmluve o dielo bola cena zvýšená o 11,3 milióna eur na 85,878 milióna eur."

Oficiálna stránka štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave:
"Starý zimák" - Zimný štadión Ondreja Nepelu predstavoval so svojimi dvomi umelými ľadovými plochami jeden z najlepších štadiónov na Slovensku. Po troch Majstrovstvách Európy a jedných Majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní, po troch Majstrovstvách sveta v hokeji ako aj po Majstrovstvách Európy v basketbale a stolnom tenise si opäť zaslúžil ďalšiu rekonštrukciu k Majstrovstvám sveta v ľadovom hokeji 2011, ktorá sa začala v máji 2009.
Jej súčasťou je rozšírenie diváckej kapacity z pôvodných 8026 na 9953, ďalej zvýšenie bezpečnosti návštevníkov, rozšírenie prevádzkových priestorov, rekonštrukcia technológie, infraštruktúry vrátane odstránenia stĺpov v hľadisku. Rekonštrukcia obsahuje kompletnú zmenu strešnej konštrukcie, podporných stĺpov, ich nahradenie novou konštrukciou a celkom nové dispozičné riešenie zázemia haly s dvomi tréningovými plochami. Taktiež súčasťou rekonštrukcie bola realizovaná 2 podlažná garáž s kapacitou 372 parkovacích mies
t."

Výrok bol spomenutý v

Iné

Online rozhovory s prezidentskými kandidátmi

Rozhodli sme sa overit online rozhovory s prezidentskými kandidátmi, ktoré organizoval denník SME. Analyzovali sme odpovede Milan Knažka, Radoslava Procházku, Andreja Kisku, Pavla Hrušovského a kedže Robert Fico odmieta denník SME, overili sme jeho odpovede v online rozhovore denníka Pravda. Všetci kandidáti odpovedali na otázky citatelov denníkov a pri odpovediach nemuseli reagovat okamžite ako v diskusiách, ale mali aj priestor na premyslenie odpovede. Kandidátom sa darilo vyhýbat sa chybám. Kiska však opätovne zle uvádza štatistiky o vývoji konkurencieschopnosti Slovenska. Fico sa dopustil viacerých faktických prešlapov v nazeraní na jednotu strany SMER-SD, názoru na trio Paška-Fico-Gašparovic a nie všetky ním vymenované projekty v rokoch 2006-2010 boli skutocne dokoncené za jeho prvej vlády.