V rokoch 2006–2010, počas mojej prvej vlády, (…) spustili sme modernizáciu 21 futbalových štadiónov.

Modernizáciu 21 futbalových štadiónov spustila až druhá Ficova vláda v roku 2013, nie prvá, ako uvádza. Výrok preto hodnotíme ako nepravdivý.

Sľuby o výstavbe 21 futbalových štadiónov prišli až počas druhej Ficovej vlády, konkrétne v roku 2013. V rokoch 2006-2010 išlo skôr o individuálnu podporu a prevažne o výstavbu zimných štadiónov, napríklad v Čani.

Výrok bol spomenutý v

Iné

Online rozhovory s prezidentskými kandidátmi

Rozhodli sme sa overit online rozhovory s prezidentskými kandidátmi, ktoré organizoval denník SME. Analyzovali sme odpovede Milan Knažka, Radoslava Procházku, Andreja Kisku, Pavla Hrušovského a kedže Robert Fico odmieta denník SME, overili sme jeho odpovede v online rozhovore denníka Pravda. Všetci kandidáti odpovedali na otázky citatelov denníkov a pri odpovediach nemuseli reagovat okamžite ako v diskusiách, ale mali aj priestor na premyslenie odpovede. Kandidátom sa darilo vyhýbat sa chybám. Kiska však opätovne zle uvádza štatistiky o vývoji konkurencieschopnosti Slovenska. Fico sa dopustil viacerých faktických prešlapov v nazeraní na jednotu strany SMER-SD, názoru na trio Paška-Fico-Gašparovic a nie všetky ním vymenované projekty v rokoch 2006-2010 boli skutocne dokoncené za jeho prvej vlády.