V rokoch 2006–2010, počas mojej prvej vlády, sme finančne podporili výstavbu viac ako 600 multifunkčných ihrísk v mestách a obciach.

Informáciu o podpore 600 multifunkčných ihrisiek Robert Fico používal už aj v minulosti, nepodarilo sa nám ju však nikdy overiť. Spustenie výstavby 600 multifunkčných ihrísk oznámil Robert Fico ešte na začiatku svojho prvého volebného obdobia, nie sú však dostupné presné údaje, na koľko sa tento cieľ podarilo zrealizovať.

Výrok bol spomenutý v

Iné

Online rozhovory s prezidentskými kandidátmi

Rozhodli sme sa overit online rozhovory s prezidentskými kandidátmi, ktoré organizoval denník SME. Analyzovali sme odpovede Milan Knažka, Radoslava Procházku, Andreja Kisku, Pavla Hrušovského a kedže Robert Fico odmieta denník SME, overili sme jeho odpovede v online rozhovore denníka Pravda. Všetci kandidáti odpovedali na otázky citatelov denníkov a pri odpovediach nemuseli reagovat okamžite ako v diskusiách, ale mali aj priestor na premyslenie odpovede. Kandidátom sa darilo vyhýbat sa chybám. Kiska však opätovne zle uvádza štatistiky o vývoji konkurencieschopnosti Slovenska. Fico sa dopustil viacerých faktických prešlapov v nazeraní na jednotu strany SMER-SD, názoru na trio Paška-Fico-Gašparovic a nie všetky ním vymenované projekty v rokoch 2006-2010 boli skutocne dokoncené za jeho prvej vlády.