…sme konštatovali, (na zasadnutí Bezpečnostnej rady štátu 21. februára 2014, pozn.) že nedošlo k nárastu počtu žiadostí o víza, že sme nezaznamenali zvýšený pohyb migrantov na našich hraniciach s Ukrajinou, ale že pre prípad potreby máme k dispozícii dostatočné kapacity … (otázka sa týkala situácie na Ukrajine, pozn.)

Bezpečnostnú radu zvoláva predseda vlády a sám jej predsedá. Je pravdou, že 21. februára 2014 bolo zvolané zasadnutie Bezpečnostnej rady štátu. Informácia o mimoriadnom zasadnutí k aktuálnej situácii na Ukrajine je aj na stránke Úradu vlády SR. Malo ísť len o ústne informácie. Uznesenie zo zasadnutia však nie je dostupné. Nevieme preto overiť čo účastníci Bezpečnostnej rady konštatovali. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný.

Výrok bol spomenutý v

Iné

Online rozhovory s prezidentskými kandidátmi

Rozhodli sme sa overit online rozhovory s prezidentskými kandidátmi, ktoré organizoval denník SME. Analyzovali sme odpovede Milan Knažka, Radoslava Procházku, Andreja Kisku, Pavla Hrušovského a kedže Robert Fico odmieta denník SME, overili sme jeho odpovede v online rozhovore denníka Pravda. Všetci kandidáti odpovedali na otázky citatelov denníkov a pri odpovediach nemuseli reagovat okamžite ako v diskusiách, ale mali aj priestor na premyslenie odpovede. Kandidátom sa darilo vyhýbat sa chybám. Kiska však opätovne zle uvádza štatistiky o vývoji konkurencieschopnosti Slovenska. Fico sa dopustil viacerých faktických prešlapov v nazeraní na jednotu strany SMER-SD, názoru na trio Paška-Fico-Gašparovic a nie všetky ním vymenované projekty v rokoch 2006-2010 boli skutocne dokoncené za jeho prvej vlády.