V roku 1993 sme mali 153 priam strategických podnikov. 153, v každom kraji pomerne rovnomerne rozložené. Dnes ich je 5. Všetko viacmenej sústredené do automobilového priemyslu.

Výrok J. Behýla hodnotíme ako nepravdivý, keďže ak by sme vychádzali z jeho grafiky, našli by sme minimálne tri významnejšie podniky (podľa výšky tržieb). Taktiež uvádza číslo 153 významných/strategických podnikov v roku 1993, no na jeho grafike je len 135. Len Klub 500, ktorý združuje podniky zamestnávajúce nad 500 zamestnancov, má 16 členov. Aj podľa zákona o strategických podnikoch, ktorý prijala vláda R. Fica v roku 2009, sa hovorí, že za strategický podnik môže byť vyhlásený ten podnik, ktorý zamestnáva nad 500 zamestnancov. 
Jozef Behýl v štúdiu ukazoval túto mapu významných podnikov:
Názvy nie sú čitateľné no je zrejmé, že v Košickom regióne to je U.S. Steel Košice a v Žilinskom kraji KIA motors. Ak by sme sa pozreli len na tržby firiem v roku 2012, U.S Steel Košice mala 6. najvyššie tržby v nefinančnom sektore, KIA Motors 3. najvyššie. V Trnavskom kraji je to PCA Slovakia, ktorá mala 8. najvyššie tržby v nefinančnom sektore.
Demagog.SK nevie akú definíciu pri určení významnej firmy J. Behýl používa, no ak by sme hodnotili významnosť firmy podľa tržieb, tak na Slovensku je viac významných firiem ako uvádza Behýl, keďže pred ním uvádzanými firmami PCA Slovakia a U.S. Steel Košice sú tri ďalšie firmy (Samsung, Slovenské elektrárne, a.s., SPP).
Zároveň J. Behýl hovorí o 153 podnikoch, no na grafike má len 135 podnikov.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Ľuba Oravová

Boj o Prezidentský palác – Osuský vs Behýl

Televízia TA3 už od polovice decembra 2013 postupne pozýva kandidátov na prezidenta do diskusnej relácie V politike. V nedelu dostali šancu prezentovat svoje plány, názory a postoje Peter Osuský, kandidát SaS a jeho protivníkom bol obciansky kandidát Jozef Behýl. Behýl si do štúdia priniesol graf o nezamestnanosti a mapu významných/strategických podnikoch. Obe grafiky po konfrontácii s faktami nemohli byt hodnotené inak ako nepravdivé. Behýl tiež nesprávne uviedol úroven cerpania eurofondov, ked sa mýlil o viac ako 5 percentuálnych bodov. Osuský neskrýval, že je kandidát SaS naopak hlásil sa k nej. Prestrelil však pri výroku, ked oznacil stranu SaS za stranu bez káuz. Hoci Demagog.SK nehodnotí co sú kauzy, ich velkost ci oprávnenost, ak vychádzame z médií, jej celní predstavitelia Sulík a Chren mali Sasanku a Hayekovcov a kauzu "Liberálny dom" možno oznacit za kauzu celej SaS. Taktiež sa snažil svoj postoj k registrovaným partnerstvám legitimizovat "vylepšeným" výrokom britského premiéra Camerona.