Ja pravdou, že Ministerstvo práce vyčlenilo 70 miliónov eur na projekt zamestnávania mladých do 29 rokov.
V septembri 2012 Európska komisia schválila presun 70 miliónov eur, cieľovou skupinou boli mladí do 29 rokov. Ministerstvo práce však v prípade malej ponuky pre mladých do 29 rokov, plánovalo otvoriť projekt aj pre ľudí nad 50 rokov, ktorí boli na úrade práce viac ako pol roka.
"Projekty v celkovom objeme 70 miliónov eur by mali priniesť prácu pre takmer 14 tisíc mladých ľudí, ktorí sú v evidencii úradov práce viac ako tri mesiace. ...Ak záujem zo strany mladých ľudí o zamestnanie prostredníctvo spomínaných projektov nebude, ponuka sa otvorí aj pre uchádzačov o zamestnanie nad 50 rokov. "Po šiestich mesiacoch budeme prehodnocovať tieto kritériá a budú môcť byť rozšírené aj o ľudí, ktorí majú 50 a viac rokov a sú v evidencii, respektíve môžeme stiahnuť tie kritériá dĺžky evidencie až na nulu," uviedol Valentovič."

V novembri 2013 informovalo Ministerstvo práce, že cez projekt našlo zamestnanie 11 tisíc ľudí do 29 rokov.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Ľuba Oravová

Boj o Prezidentský palác – Osuský vs Behýl

Televízia TA3 už od polovice decembra 2013 postupne pozýva kandidátov na prezidenta do diskusnej relácie V politike. V nedelu dostali šancu prezentovat svoje plány, názory a postoje Peter Osuský, kandidát SaS a jeho protivníkom bol obciansky kandidát Jozef Behýl. Behýl si do štúdia priniesol graf o nezamestnanosti a mapu významných/strategických podnikoch. Obe grafiky po konfrontácii s faktami nemohli byt hodnotené inak ako nepravdivé. Behýl tiež nesprávne uviedol úroven cerpania eurofondov, ked sa mýlil o viac ako 5 percentuálnych bodov. Osuský neskrýval, že je kandidát SaS naopak hlásil sa k nej. Prestrelil však pri výroku, ked oznacil stranu SaS za stranu bez káuz. Hoci Demagog.SK nehodnotí co sú kauzy, ich velkost ci oprávnenost, ak vychádzame z médií, jej celní predstavitelia Sulík a Chren mali Sasanku a Hayekovcov a kauzu "Liberálny dom" možno oznacit za kauzu celej SaS. Taktiež sa snažil svoj postoj k registrovaným partnerstvám legitimizovat "vylepšeným" výrokom britského premiéra Camerona.