Ja som sa už vyjadrila aj pre denník Sme, že mne sa žiada aj ako členke výboru pre európske záležitosti prehodnotiť význam a výhody nášho členstva v EÚ, rovnako tak vyhodnotiť dopady našich integračných snáh.

H. Mezenská je členkou Výboru pre európske záležitosti. V rozhovore pre denník SME (3. januára 2013) uviedla, že chce prehodnotiť integračné snahy Slovenska do štruktúr Európskej únie a taktiež prehodnocovať výhody a význam našich integračných snáh. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Uvádzame úryvky z rozhovoru:

H. Mezenská: "Spoločenským diškurzom za čo najvyššej účasti ľudí, ktorí sa tomu venujú, sa budeme zamýšľať nad tým, čo s týmto stavom budeme robiť. A spoločne s tým budeme prehodnocovať výhody a význam našich integračných snáh.“
Otázka novinára: "No ale vy ste povedali, že by ste prehodnocovali celkovo naše integračné snahy."
H. Mezenská: „Určite áno.“

Otázka novinára: "Nepopreli by sme tým vôľu občanov vyjadrenú v referende?"
H. Mezenská: „Možno aj občania sú nastavení tak, že potrebujú prehodnotiť, či sa naplnili očakávania toho, čo nám mal priniesť vstup do Európskej únie."

Otázka novinára: "Naznačujete možnosť vystúpenia z Európskej únie. Čo NATO?"
H. Mezenská: „Naznačujem potrebu prehodnotenia nášho členstva v Európskej únii."

Výrok bol spomenutý v

V politike, René Medzihradský

Co prinesie rok 2014 a prezidentskí kandidáti

V prvej diskusnej relácii V politike v roku 2014 sa stretli Igor Matovic, Andrej Danko. V druhej casti diskutovali prezidentskí kandidáti Mezenská a Fischer. Prvou otázkou po takmer mesacnom televíznom diskusnom pôste bola hokejová nominácia na ZOH v Soci a chýbajúci Miroslav Šatan. Po hokejovej vložke sa diskutovalo predovšetkým o vnútrostraníckych otázkach SNS a hnutia OLaNO. Matovic si nesprávne myslí, že stanovy OLaNO sú verejne prístupné. Verejne prístupné skutocne nie sú. Danko už druhýkrát zopakoval nesprávnu informáciu o tom, že zisky telekomunikacných firiem na Slovensku sa rocne pohybujú na úrovni jednej miliardy eur. Toto císlo by sa blížilo k realite jedine vtedy, ak by sme spocítali zisky v troch po sebe nasledujúcich rokoch. Aj to by približne 150 miliónov eur k jednej miliarde chýbalo. Predseda SNS taktiež nesprávne uvádzal, že až 14 miliárd rocne odchádza do zahranicia. V skutocnosti je to nemej ako jedna štvrtina. Danko dalej chybne interpretoval výrok I. Matovica o peniazoch za hlasy po volbách. 

Helena Mezenská sa dopustila pomerne kuriózneho faktického prešlapu, ked vyhlásila, že máme v spolocnosti patový stav, kedy stále nemáme menovaného prokurátora. Clenka OLaNO si asi nevšimla, že Jaromír Cižnár bol zvolený 18. júna 2013 a vymenovaný za generálneho prokurátora bol o mesiac neskôr. Polovica výrokov, ktoré povedal V. Fischer neboli pravdivé. Mýlil sa aj v oblasti zdravotníctva, ktorú považuje za svoju silnú stránku.