My máme v spoločnosti patový stav, kedy nemáme menovaného prokurátora

Kandidát na generálneho prokurátora Jaromír Čižnár získal 18. júna 2013 presne 82 hlasov, čo bol dostatočný počet hlasov na jeho zvolenie. Hlasovanie bolo tajné a nezúčastnila sa ho opozícia, teda ani H. Mezenská.  O mesiac neskôr - 17. júla 2013 bol J. Čižnár prezidentom SR vymenovaný do funkcie generálneho prokurátora. Nie je teda pravda, že stále nie je vymenovaný generálny prokurátor. Naopak je vymenovaný takmer sedem mesiacov. Výrok hodnotíme ako nepravdivý.

Pre úplnosť uvádzame kontext týkajúci sa generálneho prokurátora:

17. júna 2011 bol zvolený v NR SR tajným hlasovaním Jozef Čentéš. Následne bolo podaných viacero podnetov na Ústavný súd a čakalo sa na vyjadrenie Ústavného súdu o ústavnosti voľby Čentéša. Prezident Čentéša odmietol vymenovať a opozícia do NR SR predložila návrh na obžalobu prezidenta. 5. júna 2013 predseda parlamentu P. Paška rozhodol, že prebehne nová voľba. 17. júna 2013 bol zvolený J. Čižnár.

Výrok bol spomenutý v

V politike, René Medzihradský

Co prinesie rok 2014 a prezidentskí kandidáti

V prvej diskusnej relácii V politike v roku 2014 sa stretli Igor Matovic, Andrej Danko. V druhej casti diskutovali prezidentskí kandidáti Mezenská a Fischer. Prvou otázkou po takmer mesacnom televíznom diskusnom pôste bola hokejová nominácia na ZOH v Soci a chýbajúci Miroslav Šatan. Po hokejovej vložke sa diskutovalo predovšetkým o vnútrostraníckych otázkach SNS a hnutia OLaNO. Matovic si nesprávne myslí, že stanovy OLaNO sú verejne prístupné. Verejne prístupné skutocne nie sú. Danko už druhýkrát zopakoval nesprávnu informáciu o tom, že zisky telekomunikacných firiem na Slovensku sa rocne pohybujú na úrovni jednej miliardy eur. Toto císlo by sa blížilo k realite jedine vtedy, ak by sme spocítali zisky v troch po sebe nasledujúcich rokoch. Aj to by približne 150 miliónov eur k jednej miliarde chýbalo. Predseda SNS taktiež nesprávne uvádzal, že až 14 miliárd rocne odchádza do zahranicia. V skutocnosti je to nemej ako jedna štvrtina. Danko dalej chybne interpretoval výrok I. Matovica o peniazoch za hlasy po volbách. 

Helena Mezenská sa dopustila pomerne kuriózneho faktického prešlapu, ked vyhlásila, že máme v spolocnosti patový stav, kedy stále nemáme menovaného prokurátora. Clenka OLaNO si asi nevšimla, že Jaromír Cižnár bol zvolený 18. júna 2013 a vymenovaný za generálneho prokurátora bol o mesiac neskôr. Polovica výrokov, ktoré povedal V. Fischer neboli pravdivé. Mýlil sa aj v oblasti zdravotníctva, ktorú považuje za svoju silnú stránku.