Je to v podstate tretie najväčšie mesto (Prešov, pozn.) a mám taký pocit, že jediné krajské mesto, ktoré nemá obchvat,

Nie je pravdou, že len mesto Prešov ako jediné krajské mesto nemá obchvat mesta. Rovnako je na tom aj mesto Žilina. Výrok hodnotíme ako nepravdivý.

Prešov je tretím najväčším mestom podľa rozlohy a prvým podľa počtu obyvateľov na Slovensku. Podľa dostupných informácií, má z krajských miest obchvat Bratislava, Trnava, Nitra, Banská BystricaKošice. Mesto Trenčín má severný obchvat v rámci diaľnice D1 (Chocholná – Nemšová)

Je pravdou, že prešovský obchvat sa ešte len plánuje stavať. V plane sú dva obchvaty kratší a dlhší severný obchvat. Avšak ani mesto Žilina nemá obchvat. Žilinský obchvat sa plánuje stavať v najbližšom čase. Mesto Žilina má len obchvat, ktorý zabezpečuje cesta 1. triedy, nie diaľnica alebo rýchlostná cesta. 

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Martin Strižinec

Výsledky volieb do samosprávnych krajov

Po prvom kole župných volieb sa stretli na RTVS nielen najcastejšie sa opakujúce trio - Fico, Bugár a Figel, ale aj niekolko jednotlivých kandidátov - Blanár (SMER-SD, zvolený predseda ŽSK v prvom kole), Baška (SMER-SD, zvolený predseda TSK v prvom kole), cez telemost Chudík (SMER-SD, zvolený v 1. kole v PSK), Frešo (SDKÚ-DS, postúpil do 2. kola v BSK) a Flašíková-Benová (SMER-SD, postúpila do 2. kola v BSK). Žiadny predstavitel SaS a Novado sa nezúcastnil tejto diskusie. 

Hoci diskusná relácia sa niesla v konfrontacnom duchu sumarizovania výsledkov, politici viackrát fakticky pochybili. Mýlili sa v casových obdobiach, poctoch a napríklad Frešo neviem co písal na svojom blogu v auguste 2013. 

Premiéru mal nový moderátor Martin Strižinec. Ten pôsobil o poznanie viac uvolnenejšie a žoviálnejšie ako jeho predchodkyna Marta Janckárová.