Hneď ako sme sa dozvedeli túto správu (zastavenie trestného stíhania vo veci Interblue, pozn.), tak ja som vyzval ministra vnútra Kaliňáka, aby konal a aby obnovil vyšetrovanie tejto kauzy.

8. Októbra 2013 vyzval József Nagy ministra vnútra Roberta Kaliňáka, aby obnovil vyšetrovanie v kauze predaja emisií Interblue Group, potom čo 7. Októbra 2013 pre televíziu Markíza hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová uviedla: "Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry zastavil trestné stíhanie
vo veci z dôvodu, že skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na
postúpenie veci,"
  s tým, že rozhodnutie nie je právoplatné. 

TASR, 8. októbra 2013:
"Podľa poslanca polícia musí obnoviť vyšetrovanie kauzy, "lebo existuje výrok Špeciálnej prokuratúry SR, že štát už na začiatku uzavrel maximálne nevýhodnú zmluvu". Nagy trvá na tom, že pri predaji emisií za prvej Ficovej vlády sa stal "trestný čin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku" a došlo k "zneužitiu právomoci verejného činiteľa"."

Vzhľadom k tomu že pán poslanec Nagy vyzval ministra vnútra Roberta Kaliňáka deň potom ako sa zverejnilo stanovisko prokuratúry, hodnotíme tento výrok ako pravdivý.

Výrok bol spomenutý v

V politike, René Medzihradský

Nezamestnanost a ochrana prírody

Relácia V politike bola rozdelená do dvoch castí. V prvej diskutovali minister práce Richter s exministrom Mihálom. V druhej sa stretli minister životného prostredia Žiga a jeho predchodca Nagy. Minister práce sa dopustil viacerých faktických chýb. Minister práce nevedel co je napísané v jeho novele zákona o inšpekcii práce. Richter síce správne uvádzal, že minimálna výška pokuty sa zvýšila z 2 000 eur na 5 000 eur. Nesprávne však tvrdil, že táto zvýšená minimálna sadza je v prípade opakovaných priestupkov. Mihál správne zareagoval a opravil ministra práce, že zvýšená  minimálna sadzba 5 000 eur platí len v prípade nelegálneho zamestnávania dvoch a viacerých fyzických osôb. Richter tiež nesprávne uvádzal, že aktuálne císla, ktoré dosahuje projekt zamestnávania mladých do 29 rokov, sú výsledkom polrocného fungovania projektu. V skutocnosti projekt funguje takmer rok. Minister tiež nesprávne uvádzal minimálnu výšku vianocného príspevku až o devät eur. 

Podstatnú cast relácie ukrojila diskusia o nových, vyšších odvodoch pre živnostníkov. Richter na svoju obranu vytiahol Pavla Freša a jeho údajné klananie a ospravedlnovanie živnostníkom v každom z prvých štyroch vyhlásení od zvolenia za predsedu SDKÚ-DS. Ak by si minister práce pozorne vypocul prvé štyri vyhlásenia vtedy cerstvého predsedu Pavla Freša, zistil by, že len v jednom zo štyroch vyhlásení sa Frešo skutocne ospravedlnil živnostníkom.

Peter Žiga zaznamenal premiéru v diskusnej relácii, ktorú overoval Demagog.SK. Pri svojej premiére sa pripísal premiérovú nepravdu, ked nesprávne hovoril o dlžke úcinnosti zákona o ochrane prírody.