… keď napríklad môj kolega (Miroslav Lajčák, pozn.) bol v New Yorku v marci, ak si dobre pamätám, tak pokiaľ viem, tak pána ministra v jeho rokovaniach ešte ako predsedu valného zhromaždenia podporili (strana Smer-SD, pozn.).

V súčasnosti Smer- SD Globálny pakt odmieta, o jeho skorších vyjadreniach však nie sú dostupné informácie, preto hodnotíme výrok ako neoveriteľný.
Miroslav Lajčák predsedal Valnému zhromaždeniu OSN od septembra 2017 do septembra 2018. 72. Valné zhromaždenie malo tému "Ľudia na prvom mieste - dôstojný život v mieri na udržateľnej planéte pre všetkých a jednou z tém, ktorou sa zaoberalo bola otázka migrácie a príprava dokumentu, ktorý sa ňou mal zaoberať. V marci 2017 v New Yorku sa minister venoval klimatickým zmenám, či roli vody vo svete počas Svetového dňa vody.

Výrok bol spomenutý v

Sobotné dialógy, Marta Jančkárová

Lajčák a Klus v Rádiu Slovensko

Hosťami relácie Sobotné dialógy boli 24. novembra minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) a podpredseda Výboru NR SR pre európske záležitosti a člen Zahraničného výboru NR SR Martin Klus (SaS). Hlavnými témami boli globálny pakt OSN o migrácii (cieľ a prístup medzinárodného spoločenstva k migrácii vs. výhrady niektorých štátov vrátane Slovenska) a dohoda o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie (postoj SR k návrhu dohody, sporné oblasti, budúce vzťahy medzi Britániou a EÚ).