…vymenili sa ľudia na dôležitých funkciách v rámci Národnej kriminálnej agentúry na protizločineckej (jednotke, pozn.), na korupcii prišli zmeny. Odstúpil riaditeľ pán Krajmer (z Národnej protikorupčnej jednotky, pozn.) (…).

Z kontextu diskusie vyplýva, že Lučanský mal na mysli najmä zmeny v rámci Národnej kriminálnej agentúry v poslednom období, a teda najmä po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Z piatich hlavných jednotiek NAKA sa odvtedy na poste riaditeľa vystriedali dvaja. Výrok hodnotíme ako pravdivý. 

Na pozícii riaditeľa Národnej protizločineckej jednotky nahradil Vladimíra Kúdelu Branislav Zurian. Kúdela je však naďalej jeho zástupcom. Ten predtým pôsobil na protikorupčnej jednotke pod Róbertom Krajmerom, bývalým šéfom tejto jednotky. 
Krajmer sa svojej funkcie vzdal, keď sa ministrom vnútra stal Tomáš Drucker. Dôvodom boli práve pochybnosti a nevyjasnené skutočnosti okolo dvojnásobnej vraždy, krátko po ktorej sa na mieste činu bezdôvodne pohyboval práve Krajmer. Ten po odstúpení z funkcie nastúpil na Oddelenie komunikácie a prevencie kancelárie Prezidenta policajného zboru. Na tomto poste pobudol menej ako štyri mesiace a od 1. septembra 2018 pracuje na sekcii hnuteľného a nehnuteľného majetku na ministerstve vnútra, a teda pod ministerkou Denisou Sakovou a nie Milanom Lučanským.

Najnovšie Milan Lučanský vyslovil kritiku voči súčasnému šéfovi NAKA, Petrovi Hraškovi. Lučanský uviedol, že od NAKA dostal nepresné informácie týkajúce sa trestných oznámení na organizátorov protestov Za slušné Slovensko. 

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Prezident Policajného zboru na TA3

Prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský bol hosťom relácie V politike v televízii TA3, kde hovoril o stave Polície SR a dôvere verejnosti voči nej. Z jeho vystúpenia v relácii sme vybrali a overili všetky faktické výroky.