V stanovisku zverejneného na oficiálnej facebookovej stránke Policajného zboru Slovenskej republiky je uvedené nasledovné: "Na základe anonymného podania z 10.9.2018 vyšetrovateľ NPKJ NAKA P PZ preveruje podozrenia z možnej korupčnej trestnej činnosti doposiaľ neustálených osôb." Výrok Milana Lučanského hodnotíme ako pravdivý.
Na základe vyššie spomenutého anonymného podania a ďalších štyroch trestných onámení od fyzických osôb Generálnej prokuratúre, boli vypočúvaní organizátori z iniciatívy Za slušné Slovensko v novembri 2018. Anonymné oznámenie malo informovať o tom, že organizátori plánujú štátny prevrat a sú platení od Georga Sorosa. Podľa informácii DenníkaN vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky Peter Jakubík predvoláva organizátorov na výsluch vo veci „korupcia a iné“. Taktiež protikorupčná jednotka žiada od organizátorov výpis z účtov. 
Podľa oficiálneho stanoviska Policajného zboru Slovenskej republiky a slov Milana Lučanského je polícia povinná každé trestné oznámenie preveriť. V stanovisku sa tiež píše, že postupom vyšetrovania je tiež "predvolanie osôb, ktoré mohli byť podľa trestného oznámenia zneužité, čiže svojim spôsobom poškodené." Osobám bolo oznámenie "sprístupnené k nahliadnutiu, pričom boli požiadaní o doplnenie informácií, a to o nazretie do výpisu z účtov za účelom vyhodnotenia pravdivosti trestného oznámenia."

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Prezident Policajného zboru na TA3

Prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský bol hosťom relácie V politike v televízii TA3, kde hovoril o stave Polície SR a dôvere verejnosti voči nej. Z jeho vystúpenia v relácii sme vybrali a overili všetky faktické výroky.