Toto čo sa udialo, že dve herne už ohlásili zánik, je to určite vďaka nám, vďaka Banskobystričanom, ktorí videli naše video, videlo ho 20 000 ľudí.

Igor Kašper zverejnil video, v ktorom sa venuje problematike herní v Banskej Bystrici na svojej oficiálnej webstránke ako aj na svojej kandidátskej stránke na sociálnej sieti Facebook. Riešenie tohto problému uvádza ako jednu z tém svojho volebného programu. Na kandidátskej stránke na facebooku toto video zhliadlo 13 000 ľudí. Informácia o počte ľudí, ktorí si pozreli spomínané video na oficiálnej webstránke Igora Kašpera, nie je dohľadateľná, keďže touto informáciou disponuje iba spravovateľ webstránky. 

Vo videu, ktoré Igor Kašper spomína, navrhuje riešenie ako z mesta herne dostať preč, a to tak, že 20 000 Banskobystričanov podpíše petíciu a poslanci ju následne schvália. Ani na svojej stránke na facebooku ani na oficiálnej webovej stránke Kašper ďalej nerozvíjal tento návrh a podľa dostupných informácií zatiaľ žiadnu petíciu nezačal.

Na svojom blogu sa aktuálny primátor Ján Nosko vyjadril, že jeden z prevádzkovateľov herne v Banskej Bystrici svoju činnosť už ukončil a po rokovaní s Asociáciou zábavy a hier sa rozhodli zástupcovia druhej herne svoju prevádzku ukončiť k 31. decembru 2018. 

Iný zdroj, ktorý by potvrdil zánik týchto herní sa nám nepodarilo nájsť. Okrem toho, že nie je možné potvrdiť, koľko faktorov by malo vplyv na zánik herní, nevieme potvrdiť ani ich samotné zrušenie prevádzky. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný.

Výrok bol spomenutý v

Iné

Banská Bystrica: komunálne voľby

Séria diskusií pri príležitosti novembrových komunálnych volieb, ktorú pripravila RTVS, pokračovala 25. októbra 2018 s kandidátmi na primátora mesta Banská Bystrica. Demagog.SK overil všetky výroky kandidátov, ktorí majú najväčšiu šancu získať kreslo primátora podľa bookmakerov stávkovej kancelárie Tipsport.