2021 budeme hostiť Olympijský festival a máme na to prisľúbené peniaze (od olympijskeho výboru a od vlády)

Košice sa v roku 2021 stanú dejiskom Európskeho olympijského festivalu mládeže, ktorý organizuje Slovenský olympijský výbor a Európsky olympijský výbor. Na organizácii sa spolu s výbormi a mestom podieľa aj Košický samosprávny kraj, organizácia Košice Turizmus, Technická univerzita a športové zväzy. Finančnú pomoc s budovaním a rekonštrukciou infraštruktúry prisľúbila Vláda SR. Výrok hodnotíme ako pravdivý. 

V roku 2021 sa má v Košiciach uskutočniť Európsky olympijský festival mládeže. V súvislosti s organizáciou podujatia boli podpísané nasledujúce dokumenty: "...hostiteľská zmluva medzi EOV (Európsky olympijský výbor), SOV (Slovenský olympijský výbor) a mestom Košice, ďalej Memorandum o spolupráci medzi mestom Košice, Košickým samosprávnym krajom (KSK), SOV, organizáciou Košice Turizmus a Technickou univerzitou, a tiež Memorandum medzi mestom Košice, SOV a desiatimi športovými zväzmi.

Vláda SR vo svojom programovom vyhlásení (.pdf, s. 38) prisľúbila, že: "...podporí kandidatúru a organizovanie vrcholových medzinárodných športových podujatí na Slovensku, okrem iných MS v ľadovom hokeji v roku 2019, kandidatúru mesta Košice na usporiadanie Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF 2021 a pod., a prijme jasné pravidlá systémového spolufinancovania významných súťaží medzinárodného významu na území SR v kategóriách dospelých i mládeže;". Vláda SR prijala aj návrh na uvoľnenie finančných prostriedkov na dobudovanie Národného tenisového centra Košice a vybudovanie tréningového centra, ktoré budú slúžiť aj počas Európskeho olympijského festivalu.

Výrok bol spomenutý v

Iné

Košice: komunálne voľby

RTVS v súvislosti s novembrovými komunálnymi voľbami pripravila sériu predvolebných diskusií s kandidátmi na primátorov krajských miest. Séria diskusií bola zahájená 22. októbra s kandidátmi na primátora Košíc. Demagog.SK overil všetky výroky kandidátov, ktorí majú najväčšiu šancu získať kreslo primátora podľa bookmakerov stávkovej kancelárie Tipsport.