Máme projekt Krásna – domov seniorov

Verejne dostupné informácie potvrdzujú, že v mestskej časti Košice - Krásna sa plánoval projekt výstavby komunitného centra, ktoré by obsahovalo aj domov dôchodcov. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

V košickej mestskej časti Krásna je naplánované vybudovanie komunitného centra. Starosta mestskej časti opísal toto centrum nasledovne: „Ide o domov dôchodcov pre dvanásť klientov, bude tam denný stacionár pre seniorov. Čo je podstatné, bude tam zariadenie opatrovateľskej služby, pre tých, ktorí budú potrebovať aj odbornú lekársku starostlivosť. Takisto sa tam bude nachádzať útulok pre matky s deťmi,“ Rádio Košice ďalej informuje: "Finančné investície na celú výstavbu projektu, predstavujú sumu okolo dvoch miliónov eur. O celkovej koncepcii centra, teda či pôjde o príspevkovú alebo neziskovú organizáciu, zatiaľ nie je rozhodnuté,".

Facebook stránka mestskej časti Krásna obsahuje post z októbra 2017, ktorý zobrazuje nákres pozemku s budúcim komunitným centrom a v popise uvádza nasledovné: "Komunitné a sociálne centrum na mieste bývalého miestneho úradu. Plánovaná výstavba podľa informácií z Magistrátu mesta Košice - rok 2018." Facebook stránka odkazuje na video TV Košice. V danom období malo prebiehať stavebné konanie a plánovala sa výstavba začiatkom roka 2018. 

Výrok bol spomenutý v

Iné

Košice: komunálne voľby

RTVS v súvislosti s novembrovými komunálnymi voľbami pripravila sériu predvolebných diskusií s kandidátmi na primátorov krajských miest. Séria diskusií bola zahájená 22. októbra s kandidátmi na primátora Košíc. Demagog.SK overil všetky výroky kandidátov, ktorí majú najväčšiu šancu získať kreslo primátora podľa bookmakerov stávkovej kancelárie Tipsport.