…v tom Slovenskom rozhlase bola jedna z mojich špecializácii práve kultúra. Takže pripravovala som rôzne kultúrne pozvánky, moderovala som niektoré kultúrne podujatia. (…) Skôr by som sa možno vrátila k tomu, že 25 rokov som pracovala v médiách a v kultúre a v politických štruktúrach iba 5.

Podľa dostupných údajov na webovej stránke Ministerstva kultúry SR Ľubica Laššáková v rokoch 1988-2011 pracovala ako redaktorka a moderátorka Slovenského rozhlasu. Niekoľko rokov bola aj vedúcou odbornej redakcie a publicistiky. Neskôr zastávala pozíciu programovej a tlačovej manažérky PKO v Banskej Bystrici. Rovnako pravdivá je aj druhá časť výroku, kde Laššáková tvrdí, že v politických štruktúrach pôsobí iba 5 rokov, keďže od roku 2012 do júna 2016 bola prednostkou Okresného úradu v Banskej Bystrici a zároveň aj členkou strany SMER-SD. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý.

Ministerka kultúry Ľubica Laššáková absolvovala štúdium na Katedre rozhlasovej a televíznej žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 1983 pôsobila ako zástupkyňa šéfredaktora odvetvového časopisu celulózovo – papierenského priemyslu Slovcepa. V rokoch 1988-2011, teda ako spomína vo svojom výroku, pracovala na poste redaktorky a moderátorky Slovenského rozhlasu, kde väčšinu času moderovala reláciu "Rádiovíkend" a s tým spojené aj isté kultúrne podujatia. Niekoľko rokov bola aj vedúcou odbornej redakcie a publicistiky. Neskôr zastávala pozíciu programovej a tlačovej manažérky PKO v Banskej Bystrici. Od júna 2012 do júna 2016 v oblasti kultúry však nepracovala, keďže bola prednostkou Okresného úradu v Banskej Bystrici. Ku kultúre sa však ešte v roku 2016 vrátila, keď pracovala v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici ako manažérka kultúry a projektová manažérka. Ľubica Laššáková je zároveň banskobystrickou mestskou poslankyňou a šéfkou poslaneckého klubu Smeru v Banskobystrickom kraji. V roku 2018 nastúpila na post krajskej šéfky strany po Jane Laššákovej, ktorú menovali za sudkyňu Ústavného súdu SR.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Ministerky na TA3

V nedelu 9. apríla boli hostami relácie V politike ministerky vlády P. Pellegriniho Gabriela Matecná (nom. SNS), Andrea Kalavská, Martina Lubyová (nom. SNS) a Lubica Laššáková (SMER-SD). Ministerky predstavili svoje vízie a priority v rezortoch pôdohospodárstva, zdravotníctva, školstva a kultúry bez politického oponenta.