Ako uvádza oficiálna stránka Ministerstva kultúry SR a aj Denník N, novovymenovaná ministerka kultúry Ľubica Laššáková absolvovala štúdium na Katedre rozhlasovej a televíznej žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Už od roku 1983 pôsobila ako zástupkyňa šéfredaktora odvetvového časopisu celulózovo – papierenského priemyslu Slovcepa. V rokoch 1988-2011 pracovala ako redaktorka a moderátorka Slovenského rozhlasu, kde väčšinu času moderovala reláciu "Rádiovíkend". Niekoľko rokov bola aj vedúcou odbornej redakcie a publicistiky. Neskôr zastávala pozíciu programovej a tlačovej manažérky PKO v Banskej Bystrici. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý.

Od júna 2012 do júna 2016 v oblasti kultúry však nepracovala, keďže bola prednostkou Okresného úradu v Banskej Bystrici. Ľubica Laššáková je banskobystrickou mestskou poslankyňou a šéfkou poslaneckého klubu Smeru v Banskobystrickom kraji. V roku 2016 navyše pracovala v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici ako manažérka kultúry, projektová manažérka. V roku 2018 nastúpila na post krajskej šéfky strany po Jane Laššákovej, ktorú menovali za sudkyňu Ústavného súdu SR.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Ministerky na TA3

V nedelu 9. apríla boli hostami relácie V politike ministerky vlády P. Pellegriniho Gabriela Matecná (nom. SNS), Andrea Kalavská, Martina Lubyová (nom. SNS) a Lubica Laššáková (SMER-SD). Ministerky predstavili svoje vízie a priority v rezortoch pôdohospodárstva, zdravotníctva, školstva a kultúry bez politického oponenta.