Keď mi niekto povie, že som pred voľbami hovoril, že nejdeme so Smerom, tak mu poviem do očí, že je obyčajný klamár s veľkými písmenami. My sme hovorili jednu vec vkuse a dokonca sme mali aj na bilbordoch. Viete si vy predstaviť vládu bez Smeru? My áno.

Strana Most-Híd sa po posledných parlamentných voľbách dostala do pozície kľúčovej politickej strany, ktorá rozhodovala o zložení novej vlády. Predvolebný boj sa nezaobišiel bez sloganov a sľubov, ktoré podľa voličov svojim rozhodnutím o vytvorení koalície so Smerom práve strana Most-Híd nedodržala. Výrok hodnotíme ako zavádzajúci, pretože na bilbordoch síce spomenutý uvedený slogan, ale v rôznych diskusiách sa vyjadroval k tejto spolupráci odmietavo a negatívne.

Dva mesice pred marcovými voľbami sa rozbehol kolotoč politických diskusií, v ktorých predsedovia strán zodpovedali na rôzne otázky, medzi ktoré patrila aj otázka spájania strán so Smerom. Tejto téme sa nevyhol ani predseda strany Mostu-Híd Bugár, ktorý v rozhovore pre Plus 7 dní uviedol: „Vravím, že sa nechcem negatívne vymedzovať, lebo od marca minulého roka je naším cieľom jednoznačne vymeniť Smer a zabezpečiť, aby tu nevznikla vláda Smeru, Naše stanovisko také, že chceme inú vládu - zloženú z pravicových strán. O spolupráci so Smerom neuvažujeme."

V ďalšej diskusnej relácií, ktorej sa zúčastnil spolu s Procházkom odpovedal na otázku, kde v jeho rebríčku priorít figuruje možnosť koalície Smeru-SD s Mostom-Híd  slovami: „Pán redaktor, nikde. My minimálne rok hovoríme o tom, že sú tri strany, ktoré by na základe hodnotových a programových blízkostí mali byť základom výmeny vlády Smeru. Nielenže o tom hovoríme posledný rok, ale robíme preto všetko."

Na svojom facebookovom konte reagoval na otázku  o možnej povolebnej spolupráci so Smerom: „Milý Milan, odpovedám na túto otázku už viac ako rok rovnako. Teda, že naším cieľom je vznik pravicovej vlády a robím všetko pre to, aby sa to podarilo. Nad inými alternatívami neuvažujem.“

Následne 9.marca 2016 na tlačovej konferencii v centrále SaS prizvukoval, že na odmieta rokovanie so Smerom. Neskôr však svoje konanie prehodnotil a pozvanie na rokovanie prijal.Toto rozhodnutie sa nestretlo s pochopením voličov strany Most-Híd, ktorí prostredníctvom sociálnych sietí dali najavo,že nesúhlasia s vytvorením vládnej koalície a cítili podvod zo strany hlavných predstaviteľov Mostu-Híd.

Bugárovi môžeme dať za pravdu pri znení sloganu na bilbordoch, v ktorom naozaj ubezpečoval svojich voličov, že si dokáže predstaviť vládu bez Smeru, aj keď sa v tej vláde so Smerom nakoniec sám objavil.

Výrok bol spomenutý v

Iné, Branislav Dobšinský

Bugár a Krajniak

V relácii Sobotné dialógy sa 3. júna 2017 stretli Milan Krajniak a Béla Bugár, pricom hlavnou témou ich diskusie bolo potvrdenie zrušenia takzvaných Meciarových amnestií Ústavným súdom SR a tiež stále živá téma extrémizmu na Slovensku.