Ja tu mám článok, ktorý je z roku 2009 o Čistom dni, konkrétne to písal ináč Tom Nicholson(…)ktorý už vtedy upozorňoval na to, že z Úradu vlády idú dotácie na Čistý deň cez ešte jednu nastrčenú organizáciu vo veľkom, vtedy sa jednalo o dotáciu myslím 135 tisíc eur, ale predchádzali tomu ďalšie dotácie, ktoré išli priamo Čistému dňu a bolo to preto, pretože boli dokázané prepojenia medzi predstaviteľmi Čistého dňa, komisie, ktorá prerozdeľovala peniaze a Smerom

V roku 2009 naozaj dostalo občianske združenie DT Inštitút dotáciu 131- tisíc eur od úradu vlády. Cieľom tohto inštitútu je "pomáhať v práci terapeutického tímu neziskovej organizácie Čistý deň" ako sa píše na stránke Čistého dňa. Navyše DT inšitút vznikol v roku 2009, teda v roku, v ktorom mu bola poskytnutá aj dotácia. Podľa informácii Toma Nicholsona , na ktoré sa Nicholsonová odvoláva, vznikol DT inštitút iba 13 dní pred uzávierkou na predkladanie projektov. A krátko po vzniku uzavrel zmluvu o spolupráci s Čistým dňom. Problematické sa javí to, že Čistému dňu mala byť odmietnutá dotácia z dôvodu toho, že Zuzana Miková, zakladateľka Čistého dňa pôsobila v dobe žiadania o dotácie na Úrade vlády.
Preukázateľné je tiež, že Čistý deň dostal podporu z úradu vlády aj pred rokom 2009 (v roku 2008). 
Miková je zakladateľkou Čistého dňa, ktoré vzniklo v roku 2000. V roku 2004 vypracovalo projekt, pričom úzko spolupracovalo s Trnavskou župou:
"Trnavským županom za koalíciu HZDS, Smer a SOP bol v tom čase Peter Tomeček. Na stoličke riaditeľky úradu kraja sedela dlhoročná politička Smeru Renáta Zmajkovičová, známa z kauzy piešťanského CT. Aj v zastupiteľstve, ktoré projekt schválilo, mala väčšinu spomínaná koalícia.

Členkou etickej komisie trnavskej župy bola od marca 2005 do októbra 2006 vtedajšia riaditeľka Čistého dňa Zuzana Miková. Potom sa členstva sama vzdala."

V roku 2009 zasa SME píše o možných prepojeniach Mikovej na SMER-SD a to prostredníctvom inej organizácie Cesta životom. Túto organizáciu vedie Anna Brezíková, ktorá je zároveň švagrinou Mikovej. A zakladateľka tejto organizácie a poslankyňa za SMER, Jana Vaľová, zasa pôsobila v komisii, ktorá udelila dotácie Čistému dňu. Hoci vraj  „Pani Vaľová sa nezúčastnila na zasadnutí komisie dňa 11. marca 2008, keď sa posudzovali projekty Čistý deň,“ povedal riaditeľ Protidrogového fondu Miroslav Žufa. „Ale dodatočne vyslovila súhlas s odporúčaniami členov poradnej komisie.“


Výrok bol spomenutý v