Ja som videl teraz listiny, kde sa ministerstvo hospodárstva zaviazalo v štruktúre spoločnosti SPP, že predpokladaný plánovaný zisk budúci rok bude 720 miliónov.

Tento výrok Andrej Danko už spomenul v nedávnom rozhovore pre topky.sk, avšak listiny, o ktorých Danko hovorí sa nám z verejne dostupných zdrojov nepodarilo získať. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný.
Aj keď Andrej Danko hovorí o "budúcom roku", teda roku 2018, pravdepodobne má na mysli rok 2017. K predpokladanému zisku SPP za tento rok sa manažér externej komunikácie Milan Vanga pre agentúru SITA vyjadril, že firma plánuje tržby a hospodársky výsledok na porovnateľnej úrovni ako v roku 2016 (t.j. 435 miliónov eur). Tiež dodal, že očakávajú pokles čistého zisku ako následok zmeny daňovej legislatívy. Minuloročné hospodárenie firmy bolo podľa Vangu ovplyvnené nižšími teplotami v zimných mesiacoch: "Objem distribuovaného množstva plynu konečným zákazníkom v prvej polovici minulého roka bol na podobnej úrovni ako predchádzajúci rok, v druhej polovici uplynulého roka očakávame mierny nárast distribuovaného množstva plynu v dôsledku nižších teplôt v posledných mesiacoch roka 2016 oproti roku 2015,“. 
Zisk SPP za rok 2015 bol 435 miliónov eur, medziročne tak po zdanení vzrástol o 21 miliónov eur. SPP získava najmä na aktívach dcérskych spoločností.  Ako podotýka portál energie-portal.sk,SPP bola v tomto roku zisková vďaka príjmom z finančných investícií: "Príjmy podniku stáli na výnosoch z predaja výrobkov a služieb (1 358 mil. eur) a zisku z finančných investícií (543 miliónov eur). Ten podľa SPP tvorili najmä dividendy. Bez zisku z finančných investícií by teda rozdiel medzi príjmami a výdavkami bol v hlbokom mínuse: - 90 miliónov eur." 
Danko spomína SPP v poslednom čase často v súvislosti s kritikou Smeru za to, že v roku 2013 dovolil do SPP vstup skupine EPH vlastnenú z väčšej časti Danielom Křetinským, ktorého Danko obviňuje, z toho, že sa do SPP prišiel obohatiť a zisk z neho plánuje využiť na splácanie úverov. 

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Danko, Pellegrini a Jurzyca v TA3

Hostia relácie V politike diskutovali najmä o energetike a zamestnanosti. Predseda parlamentu mal v relácii vyhradenú polhodinu bez diskusného oponenta, takisto sme vybrali jeho výroky týkajúce sa energetiky.