Tím, ktorí dnes vyšetrujú Gorilu, s výnimkou jednej osoby, ktorá sa tej funkcie vzdala, vytvoril pán poslanec Lipšic ako vtedajší minister, myslím si, že pán minister vnútra (Kaliňák, pozn.) do toho zloženia toho tímu absolútne žiadnym spôsobom nezasahoval.

Tím na vyšetrovanie kauzy Gorila bol zriadený na začiatku roku 2012 a už v roku 2013 nastali prvé personálne obmeny, pričom garant tímu mal pocit, že mu bránia v práci, iný si začal pripadať nepotrebný. Z tímu potom postupne odchádzali štyria, pričom dôvod odchodu členov Demagog.SK nevie overiť. Výrok hodnotíme ako nepravdivý. 

Tím na vyšetrenie kauzy Gorila bol zriadený 9. januára 2012 s podporou vtedajšieho ministra vnútra Daniela Lipšica. Boli v ňom desiati kriminalisti a vyšetrovatelia z Úradu boja proti organizovanej kriminalite, z Úradu boja proti korupcii a z úradu inšpekcie.

V roku 2013 došlo k obmene tretiny tímu. V januári opustil tím garant Rudolf Cádra, ktorý odišiel do civilu. Ako dôvod odchodu neskôr uviedol, že ho preložili na odbor boja proti extrémizmu z funkcie zástupcu riaditeľa ÚBOK  bez uvedenia dôvodu. Vo februári nastali ďalšie personálne obmeny."Vyšetrovatelia odchádzajú z rôznych dôvodov: zdravotných, sťahovania na iné miesto, pre záujem o inú prácu alebo nepotrebnosť." Policajný prezident Tibor Gašpar uvádzal: "Dvaja členovia majú zdravotné problémy, ktoré si vyžadujú časovo náročné rehabilitácie. Jeden človek bol vymenovaný do funkcie a nemôže robiť na dvoch miestach. Ďalší sa chce odsťahovať viac ako sto kilometrov za rodinou a už nechce slúžiť v Bratislave" a rovnako dopĺňa: "Zmeny sa dejú na žiadosť šéfa tímu a tí, čo odišli, budú nahradení rovnakým počtom ľudí". 
Nemáme k dispozícií dôkazy na overenie toho, či Kaliňák nejakým spôsobom zasahoval, alebo nezasahoval do zloženia tímu. Minister vnútra pritom v januári 2016 uviedol na margo vyšetrovacieho tímu: "Tak ako som sľúbil po voľbách, tím Gorila zostane zachovaný a bude mať dostatok času aj priestoru, aby sa podarilo túto kauzu vyšetriť. To sa nezmenilo a žiadnu zmenu ani neplánujeme."

Výrok bol spomenutý v