Financná skupina Penta získala prostredníctvom spolocnosti PPC Holding v roku 2004 od Fondu národného majetku 90% akcií PPC za približne 66 miliónov eur, pricom jej ponuka nebola najvyššia spomedzi uchádzacov. V rozhovore pre denník SME Krajniak priznal, že hlasoval v prospech privatizácie PPC Pentou pocas jeho pôsobenia v prezídiu Fondu národného majetku ako nominant KDH, co potvrdzujú ajsprávy z viacerých slovenských denníkov. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý.
V januári 2012 robilo SME rozhovor s Krajniakom, kde je uvedená nasledovná výmena:
'-Spomínate si na hlasovanie, ktoré aj vdaka vášmu hlasu dopadlo v prospech Penty?
-„Myslím, že to bolo hlasovanie o privatizácii Paroplynového cyklu. Som si takmer na sto percent istý, že to bol prípad, kde dala Penta najvyššiu ponuku.“ '
V auguste 2012 vtedajší exminister Daniel Lipšic sa obrátil na Generálnu prokuratúru s podnetom, podla ktorého došlo k privatizácii nezákonne a štátu nou vznikla škoda až 15 miliárd korún, teda asi 500 miliónov eur. Podnet bol prokuratúrou odložený, pretože údajne nesplnal podmienky žaloby.
"Predovšetkým exkluzívna zmluva na 25 rokov s vtedy ešte štátnymi Slovenskými Elektrárnami. Len tá podla Daniela Lipšica mala PPC garantovat vlastníkovi zisk v výške spomínaných 500 miliónov eur. "Zmluva je predražená o zhruba 50 percent. I preto je elektrina taká drahá," vysvetloval Daniel Lipšic ešte ako minister. Aj vdaka tomu sa mala celá investícia Pente vrátit do roka a pol," informovali viaceré slovenské denníky.

Výrok bol spomenutý v