My sme (Sieť, pozn.) ani pred voľbami ani po voľbách nemali ten pohľad na svet taký, že jediné, čo je treba v tom štáte spraviť, je odstaviť od vlády SMER.

Predvolebné vyjadrenia predstaviteľov strany Sieť nenaznačujú, že by jej hlavným cieľom bolo odstaviť stranu SMER-SD od vlády. Výrok predsedu Siete preto hodnotíme ako pravdivý.
Vyjadrenia predsedu strany Sieť sa pred voľbami veľmi rôznili. V priebehu času sa vyjadroval, že Smer-SD by už nemal byť vo vláde, že by si vedel predstaviť koalíciu so Smerom, ak by sa volebný výsledok Siete priblížil výsledku Smeru, cez pripustenie koalície so Smerom a jej následné odmietnutie.
Pri pripustení spolupráce Procházka uviedol: "Pre nás je kľúčové, aby sme presadili hmotnú zodpovednosť politikov a zákaz schránkových firiem.  A keď sa to podarí s nimi... Ľudia si to zaslúžia." Okrem týchto vyjadrení sa Procházka chcel zaslúžiť o funkčný štát, "presadzovať zavedenie hmotnej zodpovednosti verejných funkcionárov, ktorí budú musieť prípadnú spôsobenú škodu na verejných financiách uhradiť z vlastného majetku", "zaviesť rodičovské konto, ktoré nahradí dnešný komplikovaný systém viacerých dávok pre dieťa". Sieť ďalej plánovala regionálne ekonomické zóny pre regióny s najvyššou mierou nezamestnanosti, či podporiť domácich podnikateľov.
Išlo však o priority, ktoré sa až neskoro premietli do programu Siete. Ten je k dispozícii (.pdf) na ich webe.
Procházka sa vyše mesiac pred voľbami jasne vymedzil voči Smeru, keď sa vyjadril nasledovne: "My máme len dve veľké hry. Jednou je snaha urobiť náš plán základom programu novej vlády, čo predpokladá získanie poverenia na jej zostavenie. Druhou je úsilie sústrediť pravý stred do jednej silnej strany, na ktorú sa stredná vrstva bude môcť spoľahnúť a ktorá do slovenskej politiky vráti základnú rovnováhu. V oboch týchto polohách pre nás vládna strana zostáva hlavným a jediným súperom. Uvedomujem si, že to bude aj osobný súboj medzi mnou a premiérom.” Citáciu preberáme z agentúry SITA.

14. februára sa vyjadril Procházka na TA3 v relácii V politike, že Sieť hovorí Smeru definitívne nie (2:18:00): "Áno, je definitívne nie. Práve preto, že nenachádzame najmenší dôvod veriť tomu, že by sa tie kľúčové veci s nimi dali spraviť. Napokon oni sami nás vnímajú ako hlavného súpera. My vnímame ich ako hlavného súpera. Myslím si, že včera ideológ Smeru a v dobrom to teraz myslím, to nie je pejoratívne označenie, aj šéf volebnej kampane pán minister Maďarič tiež vlastne sa vyjadril k tomu, že za štandardné strany považujú Most, SNS a KDH. My práve s tým štandardom, ktorý táto stabilná stará politika ponúka, nie sme spokojní a chceme ho nahradiť novou krvou, novou energiou. Takže ja si myslím, že to je úplne zrejmé. Konečne sa to vyčistilo úplne pre každého. Nie je žiadna pochybnosť. Je to buď alebo a oni si pýtajú samozrejme poverenie na zostavenie vlády, je to logické. Vládli osem rokov a ľudia si urobia úsudok na to, či sú s tým po ôsmich rokoch spokojní. Že či v zdravotníctve alebo v školstve toto je to, čo chcú?"

Výrok bol spomenutý v

Iné

Diskusia Denníka N – Žitnanská, Procházka a Lipšic

Overili sme debatu denníka N na tému Porazí nová vláda korupciu? Diskutujúci Lucia Žitnanská, Daniel Lipšic a Radoslav Procházka sa venovali najmä bývalým korupcným kauzám ako Gorila a pieštanské CT, ale aj platnej a plánovanej legislatíve a najlepším postupom pre boj s korupciou. Výraznú väcšinu výrokov sme hodnotili ako pravdivú, každý si však pripísal aspon jedno pochybenie. Žitnanská dezinterpretovala Matovicovo vyhlásenie na tému vlády Smeru, Procházka zas nesprávne uviedol, že odborníci na dopravu oznacujú PPP projekt ako najvhodnejší spôsob financovania obchvatu Bratislavy. Lipšic zavádzal dvakrát, raz pri vyjadrení Pašku o obstarávaní pieštanského CT prístroja a raz pri uvádzaní spolocností, ktoré sa tejto sútaže zúcastnili.