(SMER-SD, pozn.) 79 okresných organizácií, z ktorých každá má 200-300 členov.

Strana SMER- Sociálna demokracia je stranou, ktorá má podľa informácií zverejnených na vlastnej oficiálnej stránke naozaj stranícke štruktúry vo všetkých okresoch v SR. Podľa poslednej výročnej správy ku 31. decembru 2014 bol počet členov 16 167, nie je však známy aktuálny stav ani rozdelenie členov medzi okresy. Výrok preto hodnotíme ako neoveriteľný.

Banskobystrický kraj - 13 okresných organizácií
Bratislavský kraj - 8 okresných organizácií
Košický kraj - 11 okresných organizácií
Nitrianský kraj - 7 okresných organizácií
Prešovský kraj - 13 okresných organizácií
Trenčiansky kraj - 9 okresných organizácií 
Trnavský kraj - 7 okresných organizácií
Žilinský kraj - 11 okresných organizácií

Čo sa týka členskej štruktúry strany je podľa poslednej dostupnej výročnej správy (.pdf, s. 40) aktuálnej k 31. decembru 2014 zaregistrovaných 16 167 oficiálnych členov. Tento počet sa behom minulého roku mohol zmeniť, zatiaľ nie je dostupná výročná správa za rok 2015.

Údaje ohľadom presného počtu členov v okresných organizáciach nie sú dostupné. Teoreticky pri vydelení počtu členov okresmi je možné, aby mala každá okresná štruktúra v roku 2014 205 členov, ale pravdepodobnejšie je, že niektoré okresy majú viac ako 300 členov a iné menej než 200, a Číž neuvádza, že by hovoril o priemernom počte.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Lucia Žitnanská, Miroslav Cíž a Martin Poliacik

Ministerka spravodlivosti Žitnanská diskutovala v televíznej relácii TA3 V politike prevažne o stave slovenskej justície a o proti-schránkovom zákone, ktorý má byt jednou z hlavných priorít vlády. V druhej casti relácie nasledovali poslanci Poliacik (SaS) a Cíž (SMER-SD), ktorých ústrednou témou bola politická kultúra v slovenskom parlamente. V diskusii padlo takmer 40 výrokov, z ktorých okolo polovice vyslovil Poliacik.