Prvú ustanovujúcu schôdzu sme začínali 2. mája (2012, pozn.). Teraz budeme začínať už 19. apríla.

Vašečka vo výroku zamieňa ustanovujúcu a prvú riadnu schôdzu. V minulom volebnom období 2012 - 2016 bolo ustanovujúca schôdza NR SR 4. apríla 2012 a 2. mája 2012 už bola prvá riadna schôdza NR SR. Ustanovujúca schôdza pre toto volebné obdobie prebehla 23. marca 2016. Richard Vašečka v diskusii poukazoval na to, že vládna koalícia veľmi rýchlo obsadila posty vo výboroch a celý parlament bol ustanovený veľmi rýchlo, čo sa nepodarilo SMERu pred štyrmi rokmi, keď vládol sám. To či prvá riadna schôdza bude 19. apríla sa nedá overiť, keďže informácie o dátumoch a programe schôdzí chodia poslancom do ich súkromnej pošty, a na stránke NRSR táto informácia zatiaľ nebola zverejnená. Výrok ako celok vzhľadom na zamieňanie terminológie hodnotíme ako zavádzajúci.
V roku 2012 sa voľby konali 10. marca, tento rok to bolo o niekoľko dní skôr 5. marca, čo taktiež umožnilo o niečo skoršie prebehnutie ustanovujúcej schôdze.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Poliacik vs Vašecka vs. Gál vs. Hrnko + zástupcovia záujmových organizácií

V nedelnej debate V politike sa stretli zástupcovia vlády - Hrnko (SNS) a Gál (Most-Híd) a zástupcovia opozície - Poliacik (SaS) a Vašecka (OLaNO-NOVA). Do debaty sa zapojili aj zástupcovia ucitelov (Crmoman), lekárov (Kollár) a sestier (Laurinc). Jednu faktickú nepresnost zaznamenal Poliacik a jednu Vašecka. Až v štyroch z piatich výrokov chyboval podpredseda SNS Hrnko. Gál fakticky nezaváhal, podobne aj zástupcovia ucitelov a sestier. Zástupca lekárov nehovoril fakticky, a tak sme nemali co overovat. V nedelnajšej diskusii sa vyskytli prevažne pravdivé výroky, no objavilo sa aj niekolko neoveritelných, napríklad Crmomanov výrok o skutocnom pocte štrajkujúcich ucitelov. Celkovo sa diskusia niesla v konštruktívnom duchu bez výraznejších sporov medzi jednotlivými poslancami. Zaujímavé pravdivé výroky, ktoré padli v debate, sa týkali napríklad aj rozšírenia krajne pravicových strán v krajinách Európskej únie a ich právomoci v rámci Európskeho parlamentu. Tento aspekt sa riešil v kontexte úspechu Kotlebovej strany LS NS v marcových parlamentných volbách. Medzi dalšie klúcové témy patrila problematika slovenského školstva a zdravotníctva, kde sa rozoberali štatistiky OECD, v ktorých ako pravdivo podotkol Laurinc, nesplname priemerný pomer sestier na tisíc obyvatelov, ci Poliacikov pravdivý výrok o podpísaní memoranda iniciatívy A dost! politickými stranami SIET a MOST-HÍD , v ktorom je prislúbené zdvihnutie platov ucitelov.