…ja som sa, (…), pozrel na štruktúru výberu dane z príjmu právnických osôb na Slovensku podľa regiónov a zistil som, že v regiónoch s nezamestnanosťou nad 20 percent tých regiónov je 10, Rimavská Sobota, Revúca, Kežmarok, Rožňava, Poltár, Sabinov, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Sobrance a Trebišov, (…) Tak v týchto regiónoch som bol veľmi prekvapený, sa vyberie na dani z príjmu právnických osôb, počúvajte dobre, približne 50 miliónov eur počas roka, za 12 mesiacov.

Kollár hovorí o hodnote výberu dane z právnických osôb v tzv. krízových regiónoch Slovenska. Keďže sme však nenašli žiadne dáta ohľadne výšky vyzbieraných daní z právnických osôb podľa regiónov, hodnotíme momentálne výrok ako neoveriteľný. 

Podľa údajov z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny patrí spomínaných 10 regiónov skutočne k tým, ktoré majú najvyššiu nezamestnanosť (nad 20 %). Rimavská Sobota je najkritickejšia časť s nezamestanosťou nad 25 %. Dané regióny sa spomínajú napríklad aj v tomto článku v Pravde

Podľa rozpočtu na rok 2016 - str. 4541, predstavujú dane z právnických osôb za rok 2015 hodnotu 2 825 628 000 eur. 

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Martin Strižinec

Kažimír vs. Kollár vs. Švejna o slovenskej ekonomike

Demagog.SK overil cast diskusie O 5 minút 12, ktorá sa venovala slovenskej ekonomike. V štúdiu sa stretli súcasný minister financií Kažimír, poslanec Ivan Švejna z Mostu-Híd a Jozef Kollár zo strany SKOK, ktorý sa má stat podpredsedom Medzinárodnej investicnej banky. Diskutujúci postupne rozoberali jednotlivé aspekty slovenskej ekonomiky, bavili a o aktuálnom rozpocte, minulých deficitoch, daniach ci nezamestnanosti. Dokopy títo traja politici vyslovili viac ako 50 výrokov.