Prosím vás pekne, na Slovensku každý tretí mladý človek je bez práce.

V súčastnosti nezamestnanosť mladých (do 25 rokov) u nás pohybuje na úrovni 25 %, a teda približne každý štvrtý človek na Slovensku má veľký problém nájsť si prácu. Výrok preto hodnotíme ako nepravdivý.

V roku 2013 nezamestnanosť mladých ľudí do 25 rokov dosahovala takmer 35 %, pričom medzi nezamestnaných mladých ľudí patril každý tretí mladý človek žijúci na Slovensku. Podobná situácia nastala aj v roku 2014, a to hlavne v prvej polovici, kedy najnižšia hodnota dosahovala vyše 31 %.
Podľa posledných údajov sa miera nezamestnanosti mladých ľudí (december 2015) pohybovala na konci minulého roka na úrovni takmer 25 %, čo predstavuje každého štvrtého mladého človeka žijúceho na Slovensku.

V tabuľke ďalej uvádzame štvrťročné údaje Eurostatu za rok 2015:


Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Martin Strižinec

Kažimír vs. Kollár vs. Švejna o slovenskej ekonomike

Demagog.SK overil cast diskusie O 5 minút 12, ktorá sa venovala slovenskej ekonomike. V štúdiu sa stretli súcasný minister financií Kažimír, poslanec Ivan Švejna z Mostu-Híd a Jozef Kollár zo strany SKOK, ktorý sa má stat podpredsedom Medzinárodnej investicnej banky. Diskutujúci postupne rozoberali jednotlivé aspekty slovenskej ekonomiky, bavili a o aktuálnom rozpocte, minulých deficitoch, daniach ci nezamestnanosti. Dokopy títo traja politici vyslovili viac ako 50 výrokov.