Pán Farage, šéf tej frakcie (Euroskeptici, pozn.), to chce rozpustiť a počkajte ešte jedna dôležitá vec. Možno, že o tom ani nevite. Pán Farage je napríklad aj za to, aby sa obmedzil pohyb pracovných síl po Európe.

Nigel Farage niekoľkokrát počas utečeneckej krízy vyzval k zníženiu počtu utečencov a aj ekonomických migrantov vo Veľkej Británii, ale aj v Európskej únii. Taktiež je známym oponentom Európskej únie ako celku. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Nigel Farage je predsedom Strany nezávislosti Veľkej Británie (UKIP), takisto vedie euroskeptickú skupinu Európa slobody a priamej demokracie v Európskom parlamente. Nigel Farage pre The Telegraph vyhlásil, že by Veľká Británia mala sledovať príklad Rakúska v sprísňovaní hraničných kontrol. Rakúsko totiž preverovalo dodávky a kamióny na svojich hraniciach. Takisto vyhlasuje, že väčšina ľudí, ktorí prichádzajú do Európy, nie sú utečenci, ale ekonomickí migranti, ktorí boli vpustení do Schengenského priestoru kvôli voľnej azylovej politike EÚ.

Charakter voľného pohybu osôb a pracovnej sily je jedným z hlavných bodov programového vyhlásenia UKIP. Strana žiada, aby sa migračná politika Veľkej Británie vrátila do "normálneho stavu" z 50-tych rokov, kedy získalo pracovné povolenie od 20 do 50 tisíc migrantov, v porovnaní s 271 000 migrantmi, ktorí získali pracovné povolenie v roku 2014.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Ľuba Oravová

Sulík vs. Danko

V relácii V politike na TA3 hostila Luba Oravová predsedu strany SaS a zároven europoslanca Sulíka a predsedu SNS Andreja Danka. Rozprávali sa o volebných programoch do nadchádzajúcich volieb, pricom sa obaja zhodli napríklad v snahe znížit dan z príjmu. Danko vyzdvihoval jedinecnost svojej strany- jediná, ktorá má na kandidátke len clenov strany (co je neoveritelné) a jediná, ktorá chce zaviezt dan pre monopoly (co neúspešne slúbil len Fico 1). Zvelicoval však pri pocte absolventov politológie a práva, ktorý podla neho nemajú šancu uplatnit sa, ci v pocte radarov, ktoré má nakúpit súcasná Ficova vláda. Sulík zas príliš pozitívne vykresloval ekonomické ukazovatele a mieru korupcie pocas pravicových vlád.