Ja som uviedol príklad šialeného softvéru za 150 miliónov euro, mať tisícky radarov (…)

Ministerstvo vnútra vypísalo v pondelok 25. januára 2016 tender na vybudovanie a správu systému na odhaľovanie dopravných priestupkov za 140 miliónov eur bez DPH. Celkovo by malo ísť do konca roka o 739 radarov, ktorých počet sa rozšíri až na 1300- nejedná sa teda o "tisícky". Danko uvádza nepresný počet radarov, preto výrok hodnotíme ako nepravdivý.

Nový priestupkový systém pozostáva z IT systému na vyhodnocovanie údajov a automatické zasielanie pokút, rozmiestnenia 739 radarov do konca roka a celkovo by malo ísť až 1300 radarov, ktoré budú po celom Slovensku. Systém využíva inštitút objektívnej zodpovednosti držiteľa vozidla za priestupky. Celková cena 140 miliónov eur sa skladá z prípravy a vybudovania systému za 40 miliónov eur, 75 miliónov eur za správu na 16 rokov a 25 miliónov eur za opciu na predĺženie kontraktu o ďalších 5 rokov.

Podľa eTrend.sk:

"Slovenské ministerstvo vnútra v oznámení o vypísaní verejnej súťaže odhadlo, že príprava a vybudovanie systému vyjde na 40 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty a 75 miliónov eur bude stáť jeho samotná správa. Štát uzatvorí zmluvu s víťazom tendra na 16 rokov, v prípade využitia opcie a predĺženia kontraktu o päť rokov mu zaplatí ďalších 25 miliónov eur."

Výrok bol spomenutý v

V politike, Ľuba Oravová

Sulík vs. Danko

V relácii V politike na TA3 hostila Luba Oravová predsedu strany SaS a zároven europoslanca Sulíka a predsedu SNS Andreja Danka. Rozprávali sa o volebných programoch do nadchádzajúcich volieb, pricom sa obaja zhodli napríklad v snahe znížit dan z príjmu. Danko vyzdvihoval jedinecnost svojej strany- jediná, ktorá má na kandidátke len clenov strany (co je neoveritelné) a jediná, ktorá chce zaviezt dan pre monopoly (co neúspešne slúbil len Fico 1). Zvelicoval však pri pocte absolventov politológie a práva, ktorý podla neho nemajú šancu uplatnit sa, ci v pocte radarov, ktoré má nakúpit súcasná Ficova vláda. Sulík zas príliš pozitívne vykresloval ekonomické ukazovatele a mieru korupcie pocas pravicových vlád.